دکتر روانشناس خانواده در کلینیک روانشناسی انتخاب نو در تلاش برای توسعه یا حفظ یک خانواده سالم و کارآمد می باشد . زیرا که همه ما زندگی خود را درون خانواده آغاز می کنیم و این خانواده از اولین لحظه بر تمام جنبه های  زندگی ما تاثیر می گذارد و به همین دلیل انتخاب درست در ازدواج و تشکیل خانواده امری ضروری می باشد.

مشاوره ازدواج در مرکز مشاوره تخصصی ازدواج می تواند به افراد کمک کند تا در ازدواج خود  رابطه سالم و قوی داشته باشند و به  فرصتی بهتر برای ازدواج رضایت بخش و پایدار منجر شود. زیرا که  افراد می توانند از این طریق نقاط ضعف و بالقوه  خود را بشناسند و راهکار های لازم که از بروز اختلافات جلوگیری کند را یاد بگیرند.

دکتر روانشناس خانواده برای حل مشکلات خانواده و زوجین در تهران موثر است . زیرا در شرایطی زوجین توانایی حل مسائل را ندارند و به همین دلیل نیازمند کمک و راهنمایی هستند . شرایطی که دکتر مشاوره ازدواج برای حل مشکلات زوجین و خانواده ها میتواند موثر باشد مانند:

وقتی ارتباط بین زوجین رو به وخامت است : وجود افسردگی ، احساس نا امنی و بی توجهی  که باعث لطمه وارد شدن به احساسات زوجین می شود. .  و همچنین وجود برخی احساسات منفی مثل ناراحتی و نا امیدی که باعث بروز  رفتار های مضر شود.

عدم توانایی زوجین درحل اختلافات : ممکن است که نسبت به این اختلافات اگاهی داشته باشند ولی نمی دانند که چگونه آن را حل کنند که مشاور خانواده بعد از شناسایی آنها راه حل های لازم را به آنها ارائه می دهد.

خیانت زوجین :خیانت زوجین توسط دکتر مشاور در مرکز مشاوره انتخاب نو با بازسازی رابطه آن ها همراه خواهد بود زیرا که بازسازی یک امر غیر ممکن نیست و نیازمند تعهد و بخشش زوجین می باشد. اگر هر دو طرف به فرایند درمان متعهد و صادق باشند ،ازدواج ممکن است نجات یابد.

کمبود ارتباطات، گفتگو و صمیمیت یا هرنوع مشکلات زناشویی توسط متخصص مشاور خانواده در کلینیک تخصصی روانشناسی انتخاب نو قابل بهبود خواهد بود.