مشاور تلفنی در چه زمان هایی کاربرد دارد و آیا مشاوره تلفنی همان کیفیت مشاور حضوری را دارد؟

مشاوره تلفنی امروزه کارایی خوبی برای برای مراجعین دارد، بسیاری از افراد ترجیح می دهند برای صرفه جویی در وقت، که صرف رفت و آمد به کلینیک روانشناسی به صورت حضوری می شود از کلینیک مشاوره تلفنی انتخاب نو استفاده کنند که از نظر مالی هم به مناسب تر می باشد.
مهمترین فواید مشاور تلفنی چیست؟
در بسیاری از مواقع افراد در موقعیت های حساس یا خاصی قرار می گیرند که صحبت با یک مشاور تلفنی می تواند ضروری و کارآمد باشد تا در هر مکانی بتوانند دسترسی سریع به مشاوره روانشناس و مشورت را آسان نماید و البته افراد به علت مشکلات متعددی از جمله عدم توانایی جسمی در حرکت، ممانعت نزدیکان، مشغله های فراوان، حضور در شهرهای دور به مرکز مشاوره و... از مشاوره تلفنی استفاده می کنند. در مراکز مشاوره تلفنی از دو روش تماس تصویری یا تماس صوتی استفاده می شود تا فضای صحبت کردن برای افراد آرام و مناسب باشد.
در زمان تصمیم گیری های مهم شغلی یا عاطفی ، تحصیلی یا زناشویی صحبت کردن با یک روانشناس تلفنی می تواند بهترین راهی باشد که افراد می توانند از آن استفاده نمایند و از تکنولوژی برای نیاز به مشورت استفاده نمایند.

مشاور تلفنی در چه زمان هایی کاربرد دارد و آیا مشاوره تلفنی همان کیفیت مشاور حضوری را دارد؟
سوالی که اغلب مراجعین دارند این است که میزان کیفیت مشاوره تلفنی با مشاوره حضوری یکسان است؟
برای پاسخ به این سوال باید در نظر گرفت که اکثر کسانی که از دکتر روانشناس تلفنی استفاده می کنند افرادی هستند که توانایی حضور درکلینیک روانشناسی را به دلیلی ندارند، یا برای تصمیم مهمی برای صحبت با یک مشاورعجله دارند . یک مشاور حرفه ای می تواند با سوالات مناسب و دریافت شرح حال، کمک مناسبی به شما بکند، در بسیاری از مواقع نیاز مراجعین به اندازه ای حاد و ویژه می باشد که نیاز به مراجعه حضوری بسیار با اهمیت است، ولی در اکثر موارد یک مشاور خوب می تواند راه حل مناسبی برای شما برای خارج شدن از وضعیت بحرانی که در آن هستید به شما ارائه دهد.
امروزه در بسیاری از مراکز روانشناسی تهران ارائه خدمات مشاوره تلفنی یکی از خدمات مهمی است که به کاربران داده می شود تا در صورت نیاز به خدمات تلفنی بتوانند با یک روانشناس خوب در ارتباط باشند. بسیاری از مواقع افراد به خاطر استرس و افسردگی دچار عدم تمایل به روبه رو شدن با دکتر روانشناس هستند، در این شرایط صحبت کردن با یک مشاور تلفنی می تواند راه خوبی برای گرفتن تکنیک های خاص برای خارج شدن از این شرایط و کمک به خود برای مراجعه حضوری به یکدکتر مشاور باشد.
باید در نظر داشت مشکلات روحی و روانی نه تنها آسیب جدی به خود ما می زند بلکه باعث بروز مشکلات بسیار زیادی برای عزیزان ما می شوند، بسیاری از مراجعین همسر یا مادرانی هستند که به خاطر فشارهای ناشی از مشکلات روحی خود و عدم مراجه یا استفاده از روانشناس تلفنی دچار آسیب های جدی شده اند که در نهایت یا زندگی خانوادگی و اجتماعی خود و نزدیکان را دچار کرده اند و یا مجبور به کمک گرفتن می شوند، ولی در شرایطی که تبدیل به مشکل بزرگتری شده است