چرا مشاوره تلفنی و مشاوره غیر حضوری را انتخاب کنیم ؟
آیا با دکتر روانشناس تلفنی و راهکارهای درمانی آن آشنا هستید ؟

در ادامه شما را با حیطه های مشاوره ازدواج تلفنی ، مشاوره خانواده تلفنی  ، مشاوره کودک تلفنی ،

مشاوره روانشناسی تلفنی در زمینه های دیگر آشنا خواهیم کرد.

 

 

بی شک مشاوره ی حضوری مزایا و تاثیرات مثبت منحصر به فرد خودش را دارد اما در بعضی از شرایط ممکن است شما نتوانید از مشاور حضوری استفاده کنید در این مواقع روانشناس تلفنی یا مشاور تلفنی می تواند بهترین راه حل را به شما ارائه دهد . مشاوره تلفنی باید به صورت تخصصی باشد یعنی می توان گفت بهترین مشاوره تلفنی باید به صورت تخصصی باشد یعنی می توان گفت بهترین مشاور تلفنی باید در هر زمینه بتواند به صورت جداگانه مشاوره دهد زیرا اکثر کسانی که به مرکز مشاوره تلفنی  تماس می گیرند در شرایط اضطراری قرار دارند که در همان لحظه نیاز به یک راهکار درست دارند.

به طور مثال در حیطه ی روانشناس تلفنی خانواده مشکلات می تواند مشاجرات بین زن و شوهر ، مشکلات رایج رفتاری بین والدین و فرزندان  ، مشکلات تحصیلی و مشکلات بلوغ باشد که والدین در یک حیطه می خواهند بدانند در موقعیت پیش آمده چه عکس العملی باید انجام دهند.

پس موقعیت اضطراری که سریع نیاز به مشاوره گرفتن است یک بعد از پیش بینی های مرکز مشاوره تلفنی است مخصوصا در پایتخت می توان گفت روانشناس تلفنی خوب بسیار موضوع مهمی شده است زیرا گاهی به علت مسافت افراد نمی توانند سریع به مشاوره ی حضوری دست پیدا کنند .و موضوع دیگر گاهی افراد به علت بدبینی و یا مقاومت هایی که می تواند علت های زیادی داشته باشد مثل احساس نا امنی احساس ترس و خشم نمی تواند به صورت حضوری مشاوره بگیرند و از طریق دکتر مشاور تلفنی مشکلاتشان را تا حدودی حل می کنند .

 

 

حال در حیطه ی مرکز روانشناسی کودک تلفنی بررسی می کنیم بسیاری از والدین با کودک خود نمی توانند به روانشناسان کودک حضوری مراجعه کنند زیرا کسی که بتواند از کودکشان مراقبت کند نیست و یا ممکن است نگران مسائلی شوند که از مشکلات رایج کودکان باشد و با یک مشاوره تلفنی بتوانند آرام شوند و نگرانیشان از بین برود

در حیطه ی مرکز مشاوره تلفنی خانواده و نوجوان هم به صورت کودک است یعنی گاهی مشکلاتی برای والدین در رفتار کردن با نوجوانشان پیش می آید که منجر به مشاجرات بین آن ها شود که گاهی مشکلات کوچک حل نشده در بین والدین و نوجوان عواقب بدی را در پی خواهد داشت .

و باقی مشاوره های تلفنی می تواند در زمینه های دیگرباشد که گاهی فردی توسط افراد خانواده در حال اذیت شدن است و نیاز به کمتر دارد که در بسیاری از موارد افرادی که به علت مشکلات پیش آمده اقدام به خودکشی می کنند ممکن است اطرافیان نتوانند متقاعدش کنند کهصرف نظر کند و در این شرایط از یک دکتر روانشناس تلفنی درخواست کمک کنند و یا از دست دادن افراد خانواده در تصادف و مرگ های آنی ممکن است اطرافیان را بهت زده کرده و نقش یک روانشناس می تواند در این زمینه ها بسیار پر رنگ باشد.


ترجیح برای مشاوره ی ازدواج حضوری است اما مرکز مشاوره تلفنی ازدواج در یک سری از مشکلات و مسائل جزئی می تواند شما را همراهی کند . شما در جلسات حضوری برای مشاوره ی ازدواج تست های شخصیت و تست های ازدواج را انجام میدهید و زبان بدن هم یک بعد دیگر است که دکتر روانشناس می تواند بسیاری از این مسائل را در جلسات حضوری تشخیص دهد . اما بعضی اوقات شما می توانید سوالات خود را از مشاور تلفنی سوال کنید