در کلینیک روانشناسی یکی از خدمات پر کاربرد ، برگزاریکارگاه های روانشناسی می باشد . افرادی که برای مشاوره مراجعه می کنند می توانند با استفاده از این دوره های روانشناسی و مشاوره به افزایش آگاهی خود کمک کرده و در زمینه های مختلف به رشد و پیشرفت دست یابند . استفاده از کارگاه روانشناسی نیازی به تحصیلات روانشناسی نداشته و بیشترین کارگاه ها برای عموم افراد در کلینیک روانشناسی خوب برگزار می گردد . برای شرکت در دوره های آموزش روانشناسی مدرس دوره بسیار با اهمیت می باشد در بهترین مراکز مشاوره تهران استفاده از اساتید مجربت روانشناسی برای آموزش روانشناسی استفاده می شود تا افراد با درک مناسب از مطالب بتوانند از آن در زندگی روزمره خود استفاده کنند .

کاربرد کارگاه های روانشناسی در زمینه های مختلف زندگی

-         یکی از بهترین کارگاه روانشناسی که در مرکز مشاوره انتخاب نو  برگزار می گردد دوره های روانشناسی پیش از ازدواج می باشد .روانشناسان و مشاورانی که به مشاوره قبل ازدواج اشتغال دارند دریافته اند اطلاعات عمومی افراد در زمینه پیش از ازدواج بسیار ضعیف می باشد . افرادی که برای مشاوره پیش از ازدواج به مرکز روانشناسی مراجعه می کنند می توانند با شرکت در کارگاه های روانشناسی پیش از ازدواج با موضوعات متنوعی همچون معیار های ازدواج موفق ، چگونگی کاهش میزان طلاق عاطفی ، اهمیت تناسب زوجین آشنا شده و انتخاب موفق تری داشته باشند .

-        دوره روانشناسی ازدواج موفق یکی از دوره هایی می باشد که مناسب برای افرادی می باشد که در زندگی زناشویی خود دچار مشکلات متعددی هستند در این دوره روانشناسی خوب درباره موضوعات مختلفی صحبت می شود . نحوه برخورد مناسب در زندگی مشترک ، مدیریت بحران و راه حل مسئله از موضوعات مهمی می باشد هر زوجی نیاز دارند در زندگی مشترک نسبت به آن آگاهی داشته باشند . مشاور خانواده انتخاب نو کارگاه روانشناسی ازدواج موفق را یکی از راه های کاربردی برای زوجینی می داند که از نحوه صحیح زندگی مشترک بی اطلاع هستند .-         یکی از پر کاربرد ترین کارگاه های روانشناسی ، کارگاه تحلیل رفتار متقابل که به کارگاه روانشناسی TA نیز مشهور است ، می باشد . این کارگاه روانشناسی به افراد کمک می کند تا نسبت به شخصیت خود و دیگران آگاهی بیشتری بیابند و در زمینه های مختلف واکنش های خود را نسبت به دیگران کنترل نمایند . مهمترین بخش شخصیت شناسی در دوره آموزشی تحلیل رفتار متقابل آگاهی با : والد ، بالغ و کودک می باشد که در درون هر فرد وجود دارد . در این مطلب نسبت به هر بخشی که عنوان کردیم توضیحاتی ارائه می دهیم تا به درک مطلب مخاطبین خود بی افزاییم .

والد : همان گونه که از اسم پیدا می باشد . والد به بخشی از وجود افراد گفته می شود که نقشی شبیه به نقش والدین در دوره کودکی برای افراد دارد . والد باید ها و نباید های افراد را مشخص نموده و نسبت به اعمالی که افراد انجام می دهند می تواند نقش تنبیه کننده و یا کنترل گر داشته باشد .

کودک : بخشی دیگر در وجود هر فرد بخشی می باشد که دست به واکنش ها و تصمیمایت کودکانه می زند . این بخش لج می کند ، قشقرق به راه می اندازد و تصمیمات فرد را بدون در نظر گرفتن بازتاب آن تحت تاثیر قرار می دهد .

بالغ : هماهنگی بین والد و کودک از اصلی ترین وظایف بالغ می باشد . ایجاد تعادل بین این دو وجه شخصیتی افراد اهمیت بسیار زیادی داشته و باعث می شود افراد در زندگی خود تصمیمات مناسب با شرایط و موقعیت خود گرفته بی آن که به خود و روحیاتش آسیب وارد شود .

تحلیل رفتار متقابل که توسط اریک برن پایه گذاری شده امروزه در کشور ایران بسیار مورد توجه قرار گرفته و بهترین مشاور روانشناس شرکت در این کارگاه آموزشی را بسیار تاثیر گذار در نحوه برخورد افراد با خود و دیگران می دانند و در کلینیک مشاوره خوب این کارگاه به شکل دائمی در دوره های مقدماتی و پیشرفته به شکل عملی و تئوری برگزار می شود .

-        کارگاه های روانشناسی کودک و والد یکی از دوره هایی می باشد که مشاور کودک انتخاب نو به بیشتر والدین توصیه می کنند تا با شرکت در آن از بهترین شیوه های فرزندپروری آگاه گشته و به تقویت رابطه خود با کودکان بپردازند . در دوره های آموزشی روانشناسی کودک ، روانشناس به افراد آموزش می دهد تا چگونه استعداد های فرزند خود را تقویت نموده و رفتار های اجتماعی کودک کمک کنند . برخی از کودکانی که دچار اختلالاتی همچون اوتیسم یا زالی و یا اختلالات جسمی مانند کری یا نابینایی یا دیگراختلالات جسمی هستند نیاز به والدینی آگاه در این زمینه ها دارند تا به نحوه رشد و پیشرفت این کودکان کمک کنند تا بتوانند خود حداقل زندگی عادی را داشته باشند .

در بهترین کلینیک های مشاوره دانشجویان روانشناسی نیز با گذراندن دوره های روانشناسی تخصصی و عمومی می توانند به افزایش دانش روانشناسی خود پرداخته و زیر نظر بهترین مشاوران به روانشناسان و مشاوران تخصصی تبدیل گردند .