مشاوره نوجوانان در مرکز مشاوره به والدین کمک می کند تا از سر در گمی هایی که در زمان حساس بلوغ با نوجوانان خود پیدا می کنند به شکل صحیح رها شوند. روانشناس نوجوانان دوره نوجوانی و بلوغ را از حساس ترین دوره های زندگی افراد می داند. در این دوره به غیر از رشد جسمی نوجوان به رشد شخصیتی نیز می رسد و تاثیرات این دوره بر تمام زندگی نوجوان همراه او می باشد. از دیدگاه مشاور نوجوان رفتار نامناسب والدین و مسئولین مدرسه می تواند باعث طولانی شدن این دوره شود. برخورد های کودکانه بر این مسئله بسیار تاثیر گذار است .

روانشناس نوجوانان این دوره زندگی را برای نوجوان دوره پیدا کردن شخصیت خود می داند. بسیاری از نوجوانان در عین تمایل به وابستگی به خانواده نیاز به استقلال را در این دوره زندگی تجربه می نمایند و با رفتارهای متناقض والدین را دچار نگرانی می کنند. این نوجوانان به درگیری با والدین و بقیه مشغول می شوند و تلاش می کنند تا قوانین خود را پیاده کرده و از قوانین مرجع سرپیچی کنند . چنانچه این نوجوانان تحت نظارت یک متخصص روانشناس نوجوان در کلینیک روانشناسی انتخاب نو قرار نگیرد احتمال آن که این سرکشی حاد تبدیل به بزهکاری گردد بسیار زیاد می باشد.


تغییرات فیزیکی نوجوانان در این دوره معمولا برایشان خوشایند نیست و یکی دیگر از مسائلی می باشد که از نظر روانشناس نوجوان خوب باید در خانواده ها به آن توجه شود زیرا نوجوانان در این دوره ترس و اضطرابی مبهم نسبت به چهره و اندام های خود پیدا می کنند و نسبت به خواسته و غریزه های جدیدی که برایشان ایجاد می شود ، همچون به تمایل رابطه با جنس مخالف احساس آشفتگی می کنند. چنانچه نوجوان نتواند با این پریشانی ها برخورد مناسب کند دچار مشکل می گردند.

مراجعه به یک مشاور نوجوانان خوب در بهترین کلینیک های روانشناسی این کمک را به خانواده ها می کنند تا با بهترین روشهای تخصصی روانشناسی نوجوانان راهنمایی لازم برای این دوره زندگی را دریافت کنند و از انواع اختلالات روانی که در این دوره احتمال بروز در نوجوانان دارد ، جلوگیری شود. روابط بین روانشناس و نوجوانان معمولا دوستانه و بسیار همراهانه می باشد. دکتر روانشناس نوجوان در بهترین مرکز مشاوره تلاش می کند تا روابط دوستانه ای با نوجوان بر قرار نماید و در طی آن با نوجوانان درباره مسائل و مشکلاتشان به گفتگو بپردازد.

بسیاری از دختران در دوره نوجوانی دچار نوعی گوشه گیری و شرم می شوند و صحبت کردن برای آنها درباره تغییرات روحی و جسمی با روانشناس مرد راحت نیست . در بهترین مراکز مشاوره از جمله مرکز مشاوره انتخاب نو که از بهترین کلینیک های روانشناسی تهران می باشد برای رفاه حال مراجعین ، استفاده از روانشناس خانم برای این افراد توصیه می شود تا احساس امنیت و آرامش بهتری داشته باشند.