مفتخر هستیم که در مرکز روانشناسی کودکان انتخاب نو برای شما عزیزان در زمینه های مختلف خدمات مربوط به مشاوره روانشناسی کودک را ارائه دهیم :
1. کلینیک بازی درمانی کودک
2. مرکز درمان بیش فعالی
3. مرکز درمان لکنت زبان
4. شناسایی  و درمان اختلالات یادگیری کودک

5. شناسایی و درمان اختلالات روانشناسی کودک

و هر آنچه مربوط به درمان و پیش گیری مشکلات کودک باشد را توسط مشاوره کودک به صورت تخصصی در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

در مقاله ی قبلی که با عنوان روانشناس کودک در زمینه های معرفی مرکز تخصصی روانشناسی کودک و معرفی عملکرد دکتر مشاوره کودک صورت می گیرد توضیحات کاملی را دادیم و عملکردهای اشتباه کودکان را عنوان کردیم حال به راهکارهای مشاوران روانشناسی کودک می پردازیم :

یکی از سوالات رایج والدین از دکتر روانشناس کودکان این است که چطور می توانم با فرزندم رابطه بهتر و دوستانه ای داشته باشم ؟

قصد داریم چند مورد را برای شما عزیزان بیان کنیم تا در جهت بهبود روابط خود با کودکتان بتوانید لحظات بهتری را سپری کنید

1.    مورد اول احترام گذاشتن است :

شما به صورت بصری احترام گذاشتن را به کودکان خود آموزش می دهید معمولا شکایت والدین این است که فرزند من احترام نمی گذارد اما در بررسی ها مشخص می شود که خودشان در رفتارهایشان سرزنش ، غرزدن ، تمسخر ، فریاد کشیدن و حتی کتک زدن دیده می شود . آیا می توان در چنین شرایطی فرزند شما دچار معیارهای دوگانه متضاد نشود ؟

پس احترام گذاشتن کودک شما را لایق تر و عزت نفس او را نیز تقویت می کند . تقویت عزت نفس در انتخاب و تصمیم گیری های مهم زندگی از مسائل اساسی به شمار می رود بی شک به این موضوع واقف هستید که نمی توانید در تمام مراحل زندگی از کودک خود حمایت کنید و نیاز است در شرایطی خودش تصمیم بگیرد پس تصمیم گیری را به او یاد بدهید

گاهی والدین سوال می کنند چگونه می توانیم تصمیم گیری را به فرزندمان آموزش دهیم ؟

ما در مسائل مختلف نظر کودک را جویا می شویم ، اما واقعیت چیز دیگری است وقتی در زندگی آنان جست و جویی به عنوان مصاحبه انجام می شود افراد به کل معنای استقلال و تصمیم گیری را بلد نیستند

رکن اصلی تصمیم گیری داشتن عزت نفس است و این عزت نفس از احترام متقابلی بدست می آید که شما از کودکی در شرایط های مختلف کودک خود را به درستی حمایت کرده اید.

به طور مثال تصمیم می گیرید به شهربازی بروید ، در همین مرحله یک سوال پیش می آید چرا این کا را می کنید ؟برای رضایت و خرسندی کودک خود؟ اگر جواب شما مثبت است پس در محیط شهر بازی باید به فرزندتان اجازه دهید متناسب با شرایط سنی وسایل و بازی های مورد علاقه اش را انتخاب کند. گاهی دیده می شود والدین به دنبال زنده کردن کودک درون خودشان به جای فرزندشان انتخاب می کنند. اگر شما هم از این دسته از والدین هستین مطمعن باشید نمی توانید لحظات نابی را برای کودک خود بسازید.

تمامی موارد گفته شده طبق نظر دکتر مشاوره کودک که در مراکز مشاوره کودک در حال فعالیت هستند عنوان می شود.

گاها ما در مرکز مشاوره کودک و نوجوان انتخاب نو همایش های رایگانی را برگزار می کنیم در زمینه ی روابط سالم والد و کودک و یا تربیت های سالم اما این ها تماما یک موضوع کلی است برای آشنایی بیشتر اما هر فردی و هر کودکی خودش به تنهایی باید از طریق مشاور کودک آنالیز شود بسیاری از مشکلات از طریق بازی درمانی که در کلینیک بازی درمانی صورت می گیرد برطرف می شود که مفتخر هستیم بتوانیم از طریق اتاق بازی درمانی کمک بسزایی را به کودکان بکنیم.

2.    همه لایق احترام هستند

می توان گفت خانواده ای که دموکراتیک است هیچ یک از دیگری مهم تر و یا کم تر نیست رعایت و ایجاد برابری از لازمه های یک خانواده آرام است.

آیا این بدان منظور است که شما و فرزندتان یکی هستید ؟ خیر بی شک شما داناتر و با تجربه تر هستید و مسئولیت بیشتری هم نسبت به فرزندتان دارید شما مسئول راهنمایی کردن هستید اما راهنمایی محترمانه و آن هم نه تصمیم گیری صدر در صد در تمام موارد توجه داشته باشید باید با فرزندتان همان قدر محترمانه و لایق رفتار کنید که با دوست خود رفتار می کنید.

اما ممکن است کمی زمان لازم باشد تا کودک شما بتواند احترامی متقابل را برای شما قائل شود سعی را بر این بگذارید که این عادت را در خودمان نهادینه کنیم.

در ادامه مقالات انتخاب نو به چگونگی تفریح و خوشگذرانی ، دلگرمی دادن و محبت کردن می پردازیم

همراه ما باشید

بهترین روانشناس کودکان در تهران و مراکز مشاوره کودکان را از ما بخواهید.

کلینیک روانشناسی کودکان انتخاب نو :

قیطریه. بلوار کاوه جنوبی .نرسیده به دولت نبش اخلاقی غربی پلاک 29 واحد 6 طبقه سوم

شماره تماس : 26652551

02122593216