خوش حالیم که بازهم  با مقاله ای دیگر در زمینه ی روانشناسی کودک و معرفی مرکز مشاوره کودکان در خدمت شما عزیزان هستیم.

در مقاله ی قبلی که سبک های فرزند پروری را عنوان کردیم تماما نظرات دکتر روانشناس کودک و روان درمانی کودکان است که طی تحقیقات گسترده شما را با یک سری از مسائل آشنا می کنند.

 روانشناس کودک و مشکلات رفتاری کودکان باید توسط یک متخصص کودک انجام شود زیرا کودکان در سن های پایین بسیار اسان تر است  و باعث می شود کودک شما در نوجوانی و بزرگسالی زندگی سالم تری را تجربه کنند و بی شک روان سالم کودک را در مسیر هموارتری قرار می دهد و در این مسیر شما نیاز دارید از یک مشاور کودک و متخصص روانشناس کودک کمک بخواهید .

ما در مرکز مشاوره کودک انتخاب نو سعی کرده ایم بهترین روانشناس در تهران و بهترین مشاوران کودک را برای ارائه خدمات درمانی و اموزشی برای شما عزیزان قرار دهیم.

حال قصد داریم به ادامه ی مطلب بپردازیم :

می توان گفت کودکان از رفتار های نادرست خود هدف دارند .ان ها گاهی به علت نا اگاه بودن والدین احساس می کنند که فقط از روش های زیر می توانند به تعلق خاطر دست پیدا کنند:

1-         جلب توجه: می توان گفت تمام کودکان به توجه نیاز دارند اما بعضی از کودکان توجه بیشتری را طلب می کنند و یا در صورت درک نشدن از رفتار های نادرست برای جلب توجه استفاده می کنند . در نظر بگیرید به طور مثال کودکی که کاری می کند که پدر و مادرش ناراحت شوند و بعد پدر و مادر سعی می کنند رفتار نادرست را اصلاح کنند  و این خود نوعی توجه است گرچه اگر به همین روش ادامه دهید او روز به روز توجه بیشتری را طلب می کند آن هم به روش نادرست.

2-         اعمال قدرت: میتوان گفت بعضی از کودکان فقط با ریاست کردن و مدیریت کردن احساس تعلق خاطر می کنند  کودکانی که قدرت طلب هستند به والدینشان می گویند صاحب اختیار هستند و اینکه نمی توان انان را مجبور به کاری کرد و در کلام و رفتار خود جوری رفتار می کنند که شما را مجبور به اطاعت می کنند. کودکان قدرت طلب خواسته هایشان را با صدای بلند درخواست میکنند و در مورد مسائل مختلف بحث می کنند. همیشه و حتی در سکوت هم همچنان نظر خودشان را اعلام میکنند  و روی ان پافشاری می کنند.

در چنین مواردی والدین عصبانی میشوند و اگر با کودکان دعوا کنند ،کودکان هم با ان ها دعوا می کنند و اگر هم تسلیم شوند کودک به خواسته اش می رسد . اگر تسلیم شوید کودک شما به رفتار نادرست خودش ادامه می دهد و می توان لجبازی و احساس قدرت را در کودکان به این سبک دید یعنی میتوان گفت حتی اگر کاری را هم انجام دهند که شما از انان خواسته اید باز هم به روش خودشان انجام می دهند.

روانشناسی کودکان و مشاوره کودکان بسیار کار حساس و دقیقی است و بی شک نیاز است فقط متخصص و مشاوره کودک شما را راهنمایی کند ما سعی بر ان داریم بتوانیم شما را با یک سری از مشکلات اشنا کنیم تا راحت تر بتوانید مشکلات خود را بشناسید و راه حل برای ان پیدا کنید.

به ادامه صحبت ها و نظرات روانشناسان کودکان میپردازیم :

انتقام گرفتن:

بعضی از کودکان که توضیح دادیم رییس بودن و خود رای بودن را از روش های رفتاریشان انتخاب می کنند اگر در جنگ قدرت با والدینشان موفق نشوند به انتقام متوسل می شوندک

چنین کودکانی حرف های توهین امیز و اعمال توهین امیز می زنند که در این مورد هم با خشم و عصبانیت والدین رو به رو می شوند .

در این بین هر دو می رنجند هم کودک و هم پدر و مادر و در جنگ قدرت قرار می گیرند.

مورد اخر عاجز جاوه کردن است

بعضی کودکان هم تسلیم می شوند و همیشه جمله ی نمی توانم بر روی زبانشان هست . وقتی کودک تسلیم می شود والدین هم تسلیم می شوند. بدین ترتیب کودک به خواسته اش می رسد زیرا پدر و مادر دیگر انتظاری ندارند .

البته میتوان گفت این درماندگی ،درماندگی در تمام ابعاد نیست. ممکن است در تکالیف درسی و یا فعالیت ورزشی و یا اجتماعی باشد . این اتفاق در زمینه ای می افتد که کودک احساس ضعف می کند.

توجه داشته باشید کودکان نمی دانند رفتار نادرست ان ها هدفی دارد بلکه در مسیری اشتباه برای رسیدن به هدف قرار می گیرند و والدین هم گاهی به علت نا اگاهی رفتار نا درست کودک را تقویت می کنند.

بهترین روانشناس کودکان در تهران و مراکز مشاوره کودکان را از ما بخواهید.

کلینیک تخصصی روانشناسی انتخاب نو :

قیطریه. بلوار کاوه .نرسیده به دولت نبش اخلاقی غربی پلاک 29 واحد 6 طبقه سوم

شماره تماس : 26652551