خوش حالیم که توانسته ایم در زمینه ی مشاوره ازدواج یکی از بهترین مشاوران روانشناسی محسوب شویم. در زمینه ی مشاوره قبل از ازدواج در چند مقاله ملاک های قابل بررسی را برای شما طی تحقیقات مراکز مشاوره و مشاوران عالی بازگو کردیم. حال قصد داریم در مقاله مشاوره هم به ادامه ی مبحث بپردازیم :

یکی دیگر از ملاک هایی که قبل از ازدواج مورد بررسی قرار می گیرد سلامت شخصیت است یعنی نداشتن هر نوع اختلال شخصیت مثل پارانوئید ، ضد اجتماعی ، اسکیزوئید ، اعتیاد به الکل و مواد مخدر و... هر آنچه می توان از طریق یک مشاوره بالینی مورد سنجش قرار داد.

 

در مرکز مشاوره انتخاب نو می توانید در هر زمینه ای شاهد مشاوران متخصص باشید. یعنی مشاوره خانواده ، مشاوره کودک ، مشاوره نوجوان ،  هر کدام به صورت تخصصی مشاوره می دهند. پس می توان گفت در زمینه ی ازدواج هم می توانید شاهد پکیجی علمی و کامل باشید.

مورد بعدی وابستگی خانوادگی است . می توان گفت خانواده چهار چوب های کارکردی و اخلاقی مهمی را برای فرزندان تعریف می کنند به طور مثال به جز مبحث ژنتیکی مبحث تربیتی بسیار مهم است . بی شک بسیاری از رفتارهای آسیب زا مثل خیانت، خشونت، اعتیاد، طلاق و بدون تنش های شدید در خانواده می تواند هر کدام به صورت جدی بر رفتار و احساسات فرزندان تاثیر بگذارد .

 

مورد بعدی بررسی میزان صداقت و راستگویی فرد مقابل است بی شک صداقت اعتماد می آورد و باید در روابط خود که قرار است با فرد مورد نظر سال ها زندگی مشترک داشته باشیم در تمام موارد مثل سن، شغل، مدرک تحصیلی ، مشکلات مالی ، ازدواج قبلی ، بیماری و ... همه چیز را با صراحت مطرح کنیم.

توجه داشته باشید در کلینیک مشاوره انتخاب نو شما می توانید از طریق تست های مناسب تمامی موارد نام برده در چند مقاله ی گذشته هم عنوان شد از طریق یک مشاوره خوب و مشاوره عالی طی چند جلسه ارزیابی کند.

مورد بعدی سخاوت و بخشندگی است . این خصلت بیشتر در مردان مهم است زیرا مردان در تامین رفاه و آسایش همسر خود و فرزندانشان باید کوشا باشند . اگرچه امروزه هم زنان و هم مردان در محیط اجتماعی در حال فعالیت هستند اما علاوه بر میزان درآمد در خانواده برخورد فرد در موقعیت های مختلف مالی هم مهم است.

 

 

مورد آخر قابل ذکر انگیزه و توان فرزند پروری . یعنی فرزند آوردن و تربیت شایسته یکی از موضوعاتی است که باید از سمت دو طرف صریح بیان شود زیرا گاهی ممکن است افراد در ادامه ی زندگی در زمینه ی بچه دار شدن به مشکل بر بخورند و به طور مثال آقا خواهان بچه دار شدن باشد و همسرش امتناع کند پس از طریق گفت وگویی روشن باید در این مورد هم صحبت شود .

توجه داشته باشید تمام موارد عنوان شده در این مقاله و مقالات قبلی طبق نظر مشاوران متخصص و بهترین مشاوره مراکز روانشناسی بررسی و گفته شده است.