حال قصد داریم به اهمیت و ضرورت مرکز مشاوره و خدماتی که در مراکز مشاوره می دهند بپردازیم. با توجه به سطح آگاهی و بینش افراد این روزها می توان گفت مراجعه به مرکز روانشناسی به مراتب بیشتر از گذشته است.
اهمیت مراجعه به بهترین روانشناس تهران در مراکز مشاوره دلایل متفاوتی دارد که حال به چند مورد آن می پردازیم :

1 هر آدمی ممکن است در مقطعی از زندگی دچار بحران و مشکل شود شما از کودکی به مرور زمان یاد می گیرید چطور با شرایط به وجودآمده روبه رو شوید حتی در دعواها و دلخوری های دوران کودکی آموزش می دیدید که مشکل ایجاد شده را حل کنید اما گاهی نفر سومی شما را به مسیر درست هدایت می کرد .اگر از مبحث کودکی شروع کردیم قصدمان این بود که به شما بگوییم توجه داشته باشید شکل گیری هویت و نقش پذیری شما از کودکی شروع شده است یعنی می توان گفت قسمت اعظم رفتارهای فعلی شما به دوران کودکی بر می گردد. ما از کودکی با توجه به پاسخ های محیطی بایدها و نبایدهای اطرافیان رشد پیدا کرده ایم.به اصطلاح می توان گفت دختر خوب  پسر خوب را از والدین یاد گرفته ایم.حال بر می گردیم به دوران بزرگسالی . در دوران بزرگسالی مسئولیت هایمان زیاد و نقش هایمان بسیار متفاوت می شود به مرور زمان متوجه می شویم که در محل کار ، خانه ، جمع دوستانه باید رفتار مختص خودش را اشته باشیم و مسئولیت کارها ، تصمیمات و عواطفمان را خودمان به عهده بگیریم . وقتی کسی به هویت کامل شخصیتی رسیده باشد بین خواسته ها و باورهای خودش و باورها و عقاید خانواده اش به یک توازن می رسد و در آخر باوری که دارد کاملا با تحقیق پذیرفته ی خودش است. حال با این کشکمش های فراوانی که روزمره با آن مواجه می شویم گاهی نیاز است از یک متخصص در زمینه ای که به مشکل خورده ایم کمک و راهنمایی بگیریم.

ما در کلینیک مشاوره انتخاب نو تمامی خدمات مشاوره و روانشناسی را به صورت کاملا تخصصی در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.ادعای ما برای بهترین مرکز مشاوره از میان بهترین مراکز مشاوره بپذیرید و شما در کلینیک ما می توانید به صورت درمان تیم وورکی نیز اقدام کنید . بدان معنا که وقتی به درمانگر خود مراجعه می کنید اگر نیاز باشد در کنار آن از درمان های جانبی ( نوروفیدبک .بایوفیدبک ) در حیطه ی کودک بازی درمانی کودکان و اگر نیاز باشد کارگاه های مرکز گروه درمانی و خانواده درمانی شرکت کنید.

در کلینیک روانشناسی استانداردهایی وجود دارد که باید رعایت شود 1 وجود درمانگران متخصص که می تواند در زمینه های خانواده ، ازدواج ، نوجوان ، کودک ، شغلی و تحصیلی در مرکز روانشناسی رکن اول است .یعنی درمانگران باید به صورت تخصصی حیطه ی درمان را انتخاب کنند به طور مثال مشکل افسردگی مشکل وسواس مشکل استرس اضطراب....همه در حیطه ی بالینی قرار می گیرند در زمینه ی تربیتی والد و کودک می توان به درمانگری که تخصصی در زمینه ی کودک دارد مراجعه کنید.


مراکز مشاوره ازدواج

در حیطه ی ازدواج سعی مان بر این است شما را در زمینه های اساسی ارزیابی کنیم به همین منظور درمانگران ما علاوه بر مشاوره شما را از طریق تست مورد سنجش کامل قرار می دهند و زمانی را برای سنجش دقیق هیجانات ، احساسات موقعیت های اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی مذهبی به طور کامل آنالیز خواهید شد.گاهی وقتی در رابطه قرار می گیریم نیاز است نفر سومی به صورت کاملا بی طرف و قضاوتی دقیق شرایط را بررسی کند. شما فقط می توانید از طریق یک درمانگر متخصص این کار را انجام دهید.

یکی از انواع مشاوره ، مرکز مشاوره فردی است که باز هم در یک زمینه ی خاص می تواند در جریان باشد در مشاوره ی فردی هدف سازگاری و یا می توان گفت در آخر اتخاذ تصمیم درست و در مسیر درست قرار گرفتن است. اما در مشاوره ی گروهی تبادل اطلاعات و درمان بین چندنفر است.که اصولا برای شرایط خاصی که خود درمانگر صلاح بداند انجام می شود.

در مراکز مشاوره کارگاه های روانشناسی تخصصی و عمومی نیز برگزار می شود و می توان گفت کارگاه های تخصصی در زمینه های ازدواج ، رویکرد های درمانی ، خانواده ، کودک و سبب شناسی تمام موارد به علاوه ی راه های درمانی متخص خودشان است. اما کارگاه های عمومی بیشتر در زمینه هایی مثل راهکارهای سبک مهارت زندگی سالم و یا روابط جنسی سالم و رابطه ی والدین با کودکان و نوجوانان است. 

توجه داشته باشید شما همانند نیاز به غذا احتیاج دارید گاهی برای روح و روان خود هم از یک متخصص کمک بگیرید . طبیعی است شما در مسیر زندگی با چالش هایی روبه رو شوید .قطعا درمانگران سعیشان بر این است شما را به بهترین مسیر نزدیک کنند و رابطه ای هدف مند را خودتان انتخاب کنید

یعنی انتخاب کردن را آموزش می بینید.

در زمینه ی کودک نکته ی قابل ذکر درمان و حل مشکلات هرچه در سن پایین و کودکی انجام شود نتیجه ی بهتری خواهد داشت و قطعا باعث می شود در دوران بلوغ و حتی ازدواج تصمیمات بهتر و زندگی آرام تری داشته باشند پس اگر برای آینده ی کودکانتان نگران هستید به جای باید نبایدهای پی در پی به یک روانشناسان کودک خوب مراجعه کنید تا مشکلات آن به صورت علمی و ریشه ای حل شود.

انتخاب شما در مورد یک مرکز مشاوره خوب قدم مهمی محسوب میشود

همراه شما هستیم در کلینیک روانشناسی و روانپزشکی انتخاب نو