ما بارها از اهمیت روانشناس و دکتر مشاوره صحبت کرده ایم که هر جامعه ای باید برای ارگان ها و مردمش بهترین مشاوران و بهترین روانشناسان را برای خدمات مشاوره و روانشناس در نظر بگیرند.
زیرا در کشور های توسعه یافته همیشه شاهد آن بوده ایم که وقتی از نظر روانی از طریق یک روانشناس خوب و مشاوره خوب تحت درمان قرار می گیرند یا حتی برای بهبود سلامت روان اقدام می کنند بازده بهتری در کار داشته اند. بی شک اگر کارکنان یک مجموعه عملکرد بهتری داشته باشند و از مشکلات روانی کمتری رنج ببرند مسئولیت خود را به بهترین نحو انجام می دهند.

علاوه بر اهمیت وجود دکتر مشاوره خوب برای آنالیز پرسنل شرکت ها و ارگان ها ما در مدارس هم بسیار بسیار نیازمند بهترین دکتر روانشناس هستیم.بله بهترین روانشناس تهران زیرا ما در مدارس باید بعد تربیت و روش را مقدم بر اموزش بدانیم .مبحثی که این روزها از فرزندانمان کمتر شاهد هستیم . بی شک در هر مرحله یک دکتر روانشناس خوب می تواند در اینده ی فرزندانمان بسیار حائز اهمیت باشد.

بی شک دانشمندان افسرده ،دکتران پر از نا امیدی هیچ لذتی از جایگاهشان نخواهند برد زیرا ما قواعد بازی زندگی را به کودکانمان اموزش نمیدهیم.

درک هر کودک و فرزند در هر سن کار اسانی نیست و ممکن است ما با رفتار های ناخواسته شرایط بدی را برای کودکانمان رقم بزنیم.

انگاه وقتی فرد در یک رتبه ی بالای کشور وقتی از زندگی خود لذت نبرد وقتی نتواند یک همسر خوب باشد نتواند یک پدر یا مادر خوب باشد.

انگاه بهترین مشاوران روانشناسی تهران هم نمی تواند برای او کاری انجام دهد.

در چندین مقاله قبلی که در رابطه با طرحواره هایی که در کودکی شکل می گیرد و در بزرگسالی برای افراد مشکل افرین شود و حتی الگوی رفتاری غلط در انان می شود توضیحاتی دادیم که توسط یک متخصص و روانشناس خوب  بهترین مرکز روانشناسی تهران باید انالیز شود و در زمینه ی عشق ویرانگر و انتخابات مشکل افرین که در اینده فرد را به بن بست عاطفی سوق می دهد گفت و گو کردیم.

از 9 دلیل اصلی که ما را به سمت افراد نا به هنجار شخصیتی سوق می دهد 2 مورد را نام بردیم . 1- کسانی که در نگاه اول فریب می خورند

2-افرادی که دید تونلی و کانونی داشتند.

حال به دلایل باقیمانده می پردازیم:

3-کسانی که همچنان با وجود مشکل سوژه های نادرست را دنبال می کنند .

افرادی که در خانه ای بزرگ می شوند که از سمت والد مخالف شاهد رفتار های نادرستی بوده اند و حتی میتوان گفت به این رفتار ها عادت کرده اند ممکن است در اینده فردی را انتخاب کند که همان رفتار ها ی بیمارگونه را دارد شاید بسیار احمقانه به نظر برسد که ما جذب فردی بشویم که رفتار های عجیب او مورد نظر ما بوده است و همین رفتار های غلط که باعث جذب شده است،عامل بر هم خوردن رابطه ما می شود و این روال انتخاب و برهم زدن ارتباط به صورت چرخ وار ادامه خواهد داشت.

گاهی لازم است در جایی از زندگی بایستید و از یک فرد مجرب تقاضای راهنمایی و کمک بکنید به طور مثال ادرس بهترین مشاورین روانشناس تهران و ادرس بهترین روانشناس تهران را می توانید از کلینیک روانشناسی انتخاب نو درخواست کنید.

دلیل شماره چهار مورد نیاز معشوق بودن :

افرادی که شامل این مورد می شوند اصولا وارد روابط معیوب می شوند و ممکن است اطرافیان از انان سوال کنند.

چرا همیشه فردی را انتخاب می کنید که بازنده است؟ نگران نباشید دلیلش این است که باهوش نیستید و یا متوجه موقعیت برای یک قضاوت خوب نیستید بلکه شما به دنبال کسی هستید که زخم خورده است و فردی آسیب پذیر است.

حال باید بدانیم این نیاز از کجا ناشی می شود؟ می توان برای پاسخ به این سوال به رویکرد فرهنگمان برای اجتماعی کردن مردان و زنان توجه کنیم.

به طور مثال زنان در زمینه ی مراقبت به شدت از کودکی در ذهن آنان ثبت شده است.

شما فردی که دچار اختلال شخصیت است و دچار رفتار سریش مانند ، انزوا طلبی و رفتارهای ضداجتماعی و مظنون بودن را دارند نمی توانید تغییر دهید. نه تنها موفق نمی شوید بلکه در چرخه ی بی انتهایی از تکرار رفتارهای فرد مورد  نظر قرار می گیرید.

دلیل پنجم: جمله ای که در افکار و زبان شما می چرخد  من بیشتر از این ارزش ندارم.

یک واقعیت تلخ در دنیای روابط عاشقانه ی افراد آن است که افرادی که گرفتار این تله هستند در آخر هم کارشان به شریک های عشقی ختم می شود که در آینده عواقب سنگینی را خواهد داشت. آیا ممکن است شما فردی را انتخاب کنید که خودشیفته ی دارای رفتاری خشونت آمیز یا خیانت کار آست؟ آن هم به این دلیل که خود را به صورت نا خود آگاه  خود را شایسته ی آن فرد می دانید.

شما در چنین روابطی دچار سرخوردگی می شوید به ویژه به این علت که نمی توان در یک رابطه نیازها ،آرزوها و خواسته ها را نادیده گرفت.

مورد قابل ذکر آن است که عزت نفس پایین و وابستگی به هم بسیار نزدیک هستند و اگر این موارد در شما صدق می کند باید به دنبال یک مشاور باشید زیرا ممکن است همچنان به دنبال فرد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی بگردید. دلیل شماره 6و7و8و9 در مقاله آینده...