بی شک در مسائلی مثل ازدواج که نیازمند تصمیمی مهم و دقیق است کمک گرفتن از یک روانشناس زن و یا مشاور خانواده می تواند شما را به سمت و سویی درست هدایت کند در این مقاله قصد داریم به معرفی دکتر روانشناس زن خوب در تهران و روند کار مشاوران خانم تهران بپردازیم.گاهی افراد برای مشاوره ئر زمینه های مختلف ترجیح میدهند به سراغ دکتر مشاور خانم بروند و یا در بعضی از کلینیک ها شاهد هستیم که چون مشاورانشان به صورت تیمی در زمینه های تخصصی مشغول به فعالیت هستند  به طور مثال در کلینیک روانشناسی و مشاوره انتخاب نو در هر زمینه مثل ازدواج ،خانواده،کودک ... چند درمانگر وجود دارد مثل مشاوره ازدواج خانم ، مشاوره خانواده خانم ، مشاور کودک خانم که در صورت تمایل مراجعین برای مشاور زن بتوانند به شما عزیزان خدمات مشاوره را ارائه دهند.

 

 

آیا تا به حال در مورد کنترل بیرونی زوجین شنیده اید؟

کنترل بیرونی یکی از روشهای بسیار آسیب زننده است که به آن می پردازیم میتوان گفت که اکثر زوج هایی که برای مشاوره مراجعه میکنند از رابطه زناشویی خود ناراضی هستند اما این احساس به این معنا نیست که از نظر روانی دچار مشکل هستید بلکه گاهی باید به میزان مهارت یا عدم آگاهی پرداخت تا ارتباط را بتوان به سمت درست هدایت کرد. آگاهی و شناخت خود که شامل گذشته ی افراد هم می شود یعنی در مسائل زناشویی جوری رفتار نکنیم که در کودکی رفتار می کردیم بدان معنا که یاد بگیریم چگونه رفتار خود را با دیگران هرچند باعث آزار ما شودو ما را ناراحت کند اما رفتارهایی بالغانه داشته باشیم.

دومین مورد:مورد بعدی کی طی تجربیات خانم دکتر روانشناس و یا بهترین روانشناس زنطی جلسات مشاوره به دست آمده است مورد بعدی در زندگی زناشویی ناخشنود افراد طرف مقابل را مسئول ناخشنودی می دانند نکته این است که سرزنش کردن و مقصر جلوه دادن دیگران نارضایتی و حال بد شما را افزایش می دهد. منظور ما مقصر بودن زوجین نیست بلکه روشی است که اکثر زوجین برای فرار از واقعیت و تحریف واقعیت از آن استفاده می کنند.

 

مورد سوم:کنترل بیرونی است در این حین زن و شوهر شروع به کنترل همدیگر می کنند نشانه هایی مثل اضطراب و استرس ،افسردگی و استفاده از خشم و ترس که ممکن است شما یکی از آن ها را تجربه کرده باشید در نتیجه ی : 1) تلاشی است که در راستای کنترل کردن فرد مقابل زندگیتان کرده اید و موفق نشده اید

2)برای گریز از کنترل شدن توسط دیگران

3)مورد سوم در بیشتر موارد دیده میشود تلاش همزمان هر دو نفر برای کنترل همدیگر.

 

 

بی شک کنترل بیرونی می تواند روابط شما را چه با همسرتان چه با دوستانتان تخریب کند زیرا افرادی که دست به کنترل بیرونی می زنند همیشه فکر میکنند که میدانند چه چیزی وچه کاری به نفع دیگران است و چون همیشه میدانند پس نسبت به رفتار دیگران رسالت دارند و افراد را به انجام رفتارهایی وا میدارند این رفتاری همراه با زور و اجبار است که زوجین در قالب شیفتگی و دوست داشتن انجام می دهند اما توجه داشته باشید اگر همین روش را پیش بگیرید به سرعت صمیمیت و عشق بینتان خاموش می شود.

نکته اگر هنگامی که کنترل بیرونی به خشونت عاطفی و جسمانی هم متوسل می شوید قطعا آن وقت به کمک جدی نیاز دارید پس سریع تر به کسی که می تواند به شما کمک کند مراجعه کنید.

در این مقاله به مبحث کنترل درونی پرداختیم که میتواند آسیب های جدی همراه داشته باشد در ادامه به اینکه چرا دست به کنترل بیرونی میزنیم میپردازیم.

توجه داشته باشید ازدواج نیاز به آموزش و آگاهی دارد.بی شک زوجین موفق هم تحت شرایط مناسبی راه حل های معقول را به کار میگیرند نه اینکه مشکل و مساله ای نداشته باشند بلکه می دانند چطور میتوانند موانع سر راه خود را با درایت بردارند تا به رابطه آنها آسیب نزند.

 

 

 


در ادامه به روانشناسان زن ایران و مشاوران مرد می پردازیم که به صورت تیمی بر روی مسائلی مثل ازدواج ،خانواده و کودک در حال تحقیق و بررسی هستند.