مرکز مشاوره انتخاب نو تلاش نموده است تا بهترین مشاوران با تخصص های گوناگون را در این مرکز گرد هم آورد تا افرادی که در زمینه های مختلف نیاز به کمک دارند هرگونه کمکی را در دسترس خود داشته باشند. روانپزشک در کلینیک روانشناسی با روانشناس همکاری بسیار نزدیک دارد . متخصص روانشناس در طی درمان فردی که نیاز به مشاوره دارد گاهی نیاز به دارو درمانی را احساس می نماید ولی برای این کار حتما از بهترین روانپزشک در بهترین مرکز مشاوره تهران استفاده می کنند.

چه زمانی باید به روانپزشک یا روانشناس مراجعه کنیم ؟

بهترین متخصصین روانشناس به کسانی که برای مشاوره به کلینیک های روانشناسی مراجعه می کنند پیشنهاد می کنند تا ابتدا به یک دکتر روانشناس مراجعه کرده و چنانچه دکتر مشاور تشخیص به نیاز برای دارو درمانی داد ، سپس به دکتر روانپزشک مراجعه کنند . باید توجه داشت داروهای روانشناسی هرگز نباید بدون تجویز روانپزشک متخصص مصرف شوند زیرا بسیاری از این دارو ها اعتیاد آورد بوده و جنانچه افراد تحت نظارت از آن مصرف نکنند دچار مشکلات جدی خواهند شد. مشاور خوب وروانپزشک خوب برای همه اختلالات روانی استفاده از دارو را پیشنهاد نمی کنند مگر آن که نیاز به ایجاد تغییرات هورمونی در مغز افراد باشد و شرایط بیمار در وضعیت سخت و غیر قابل کنترلی برای خودش باشد .

یکی از مواردی که بیشترین نیاز به دارو درمانی را در مراکز مشاوره دارد ، کسانی می باشد که دچار افسردگی حاد می باشند . در بسیاری از موارد افرادی که برای مشاوره خانواده به کلینیک روانشناسی انتخاب نو مراجعه می کنند به علت عدم آگاهی از وجود افسردگی حاد در یکی از اعضاء خانواده ، خود را دچار مشکلی بزرگ می بینند که امیدی برای درمان آن وجود ندارد . اما دکتر مشاور خوب با کمک دکتر روانپزشک خوب برای درمان این افراد از دارو های خاصی استفاده می کنند که نمونه هایی از آنها را معرفی می کنیم .


دارو های ضد افسردگی : امروزه با افزایش اختلال افسردگی بهترین مشاور روانشناس و روانپزشک متخصص بنا بر سطح افسردگی افراد از بیش از 40 نوع داروی ضد افسردگی استفاده می کنند این دارو ها با تاثیر گذاری بر روی مغز باعث تغییرات مناسبی بر خلق و احساسات افراد می شوند . این دارو ها حتما باید زیر نظردکتر متخصص روانپزشک مصرف گردد تا در طی مرحله درمان وضعیت بیمار توسط روانپزشک چک گردد. سرتونین و نوآدرنالین از نمونه شایع دارو های ضد افسردگی می باشند که دربهترین کلینیک های روانشناسی از آن استفاده می شود.

دارو های آرامبخش : فشار های روانی و اجتماعی از دلایل مهمبروز افسردگی در افراد می باشد به همین علت تجویز دارو های آرامبخش در مرکز مشاوره خوب توسط بهترین روانپزشک بسیار متداول می باشد . دارو های آرامبخش با ایجاد احساس آرامش از تشنج های فکری فرد جلوگیری می کند و باعث می شود فرد در طی جلسات مشاوره با دکتر مشاور بتواند به درمان صحیح دست یابد . آرامش ای افراد باعث می شود تا بتوانند بر روی مشکلات تمرکز کرده و به صورت ریشه ای آن را درمان نمایند. از نمونه های شایع داروهای آرامبخش می توان به کلرودیازپوکساید و آسنترا اشاره نمود که برای کسانی که دچار افسردگی هستند تجویز می شود.

داروهای خواب آور : تقریبا اکثر دارو های ضد افسردگی حالت خواب آلودگی را ایجاد می کنند اما یکی از مشکلاتی که افرادی که دچار افسردگی هستند ، به آن دچارند ، بی خوابی های مزمن می باشد . این افراد دچار رنج بسیاری از بی خوابی هستند و مغز آنها به دلیل بی خوابی های مداوم توانایی استراحت ندارد . بهترین روانشناس مشاوره با مشورت روانپزشک حرفه ای به تجویز دارو های خواب آور مناسب در کلینیک های روانشناسی خوب مبادرت می ورزند.

مصرف دارو های روانی باید حتما زیر نظر روانپزشک انجام گیرد افرادی که دچار مشکلات جسمانی هستند و یا مشکلات ارثی می باشند باید با نظارت بیشتری از دارو های اعصاب استفاده نمایند.