کارگاه روانشناسی یکی از مهمترین بخش های یک کلینیک روانشناسی می باشد، در یک مرکز مشاوره حرفه ای برای آموزش مراجعین نیز بخشی را در نظر می گیرند، افراد می توانند برای توانمند شد در شیوه های روانشناسی از کلاس روانشناس یاستفاده کنند، این دوره های روانشناسی گاهی به صورت تخصصی برای دانشجویان روانشناسی می باشد که علم روانشناسی دارند ولی در بسیاری از مواقع این کارگاه های روانشناسی به صورت عمومی می باشد و حتی کسانی که علم روانشناسی بالایی ندارند نیز می توانند از این همایش ها زیر نظر اساتید روانشناسی و روانشناس متخصص استفاده نمایند.

برگزاری همایش روانشناسی در مرکز مشاوره باید زیر نظر سازمان نظام روانشناسی باشد با گرفتن مجوز از سازمان های مربوطه کلینیک های روانشناسی می توانند گواهی معتبر به کسانی که دوره های روانشناسی را گذرانده اند صادر نمایند.

در کلینیک مشاوره انتخاب نو بهترین کارگاه های روانشناسی ریز نظر بهترین استاد روانشناسی و بهترین مشاوران برگذار می گردد.

یکی از امکانات مرکز مشاوره انتخاب نو برگزاری کلاس روانشناسی در مکانی امن و آرام می باشد.از بهترین کارگاه های روانشناسی که تا به امروز درکلینیک انتخاب نو برگزار شده است می توان به کلاسهای روانشناسی زیر اشاره نمود:

کارگاه تحلیل رفتار متقابل یا کارگاه TA: این دوره روانشناسی در دو سطح مقدماتی و پیشرفته ارایه می گردد، در این کارگاه آشنایی با بخش های متختلف خود صورت می گیرد و نحوه مناسب ارتباط با دیگران در سطوح مختلف توسط مشاور خوب آموزش داده می شود.

کارگاه نشانه شناسی : این کارگاه روانشناسی به توصیف اختلالات روانی می پردازد و همچنین توضیح می دهد از چه علایمی می توان به وجود اختلالات پی برد و این نشانه ها را توصیف می نماید.

کارگاه REBT یا رفتار درمانی عقلانی-هیجانی : این کارگاه به افراد می آموزد چگونه تفسیر اتفاقات در ذهنی به احساسات ما در موقعیت های مختلف بستگی دارد. دکتر روانشناس در این دوره چگونه تفسیر کردن وقایع ذهنی و تاثیرات هر کدام را آموزش داده و به افزایش توانمندی افراد کمک می کنند.

کارگاه درختچه تشخیص برای تفکیک اختلالات : این دوره آموزشی تکمیل کننده کارگاه نشانه شناسی می باشد، نشانه های اختلالات بالینی در دوره نشانه شناسیتوضیح داده می شود و پس از آن در کارگاه درختچه تشخیص به روشهای تشخیص این اختلالات بالینی می پردازند.

نمونه های که عنوان کردیم از بهترین کارگاه روانشناسی بود که در مرکزمشاوره ارائه می گردد.

این دوره های روانشناسی معمولا طی یک یا چند ماه به صورت هفتگی در کلینیک های روانشناسی و مشاوره برگزار می گردد. افراد ضمن آموزش تخصصی روانشناسی و دریافت مدرک معتبر می توانند به حل مسائل خود و دیگران نیز زیر نظر متخصص روانشناسی کمک کنند. محل برگزاری کارگاه های روانشناسی که به صورت آموزشی می باشد، در بهترین کلینیک های روانشناسی و مشاوره معمولا فضایی جدا از فضای نشستن مشاوران روانشناس می باشد. رعایت فضای خصوصی و حس امنیت کلام شرکت کنندگان و آرامش آنها برای مدرس کارگاه روانشناسی مهم می باشد.

این دوره های تخصصی روانشناسی به خاطر این که افراد معمولا در آن برون ریزی افکار و احساساتشان را تجربه می کنند برای اساتید روانشناسی بسیار با ارزش است.