مشاوره فردی یکی از پر کاربردترین خدمات روانشناسی می باشد که در بهترین مراکز مشاوره ارائه می شود. افرادی که به مشاور فردی در یک مرکز مشاوره مراجعه می کنند افرادی هستند که به این نتیجه رسیده اند برای انجام هر کاری در زندگی نیاز به همراهی یک متخصص روانشناس است. روانشناس فردی به جنبه های مختلف زندگی افراد توجه می کند و سعی می نماید تا تقاط ضعف و قوت آنها را دریابد و با آموزشهای مناسب در کلینیک روانشناس به افراد برای موفقیت بیشتر کمک کند. یکی از مواردی که بسیاری از افراد برای بر طرف شدن آن به دکتر روانشناس فردی مراجعه می کنند اعتماد به نفس است.

کمبود اعتماد به نفس چیست؟

از نظر بهترین مشاوران روانشناس اعتماد به نفس از اهمیت بالایی برای دست یابی به موفقیت ها و توانایی های فرد دارد. کسانی که برای رفع مشکل اعتماد به نفس پایین به یک مرکز مشاوره خوب مراجعه می کنند معمولا در بسیاری از انتخاب های خود دچار شک و تردید هستند و نمی توانند درباره تصمیمات خود مطمئن باشند. مشاور روانشناس به این افراد کمک می کند تا با بررسی توانایی های خود برای تصمیماتشان و همچنین عواقبی که تصمیم مورد نظر برای فرد به ارمغان می آورد به آنها آموزش دهند تا در مواقعی که نیاز به اخذ تصمیمات مهم دارند موفق عمل کنند. از نظرمشاور خوب افرادی که دچار کمبود اعتماد به نفس هستند همواره تلاش می کنند تا در جایگاه افراد دیگر باشند، این افراد توانایی این که از موقعیتی که در آن هستند لذت ببرند عاجزند.


تفاوت اعتماد به نفس کاذب و اعتماد به نفس واقعی چیست ؟

از نظر بهترین روانشناس اعتماد به نفس بالا ناشی از آگاهی افراد نسبت به توانایی و موقعیت شان می باشد. در حالی که کسانی که به خاطر کمبود اعتماد به نفس به کلینیک روانشناسی خوب مراجعه می کنند بیش از داشتن توانایی های مثبت به داشتن آن تظاهر می کنند ، این افراد در ناخودآگاه خود را لایق موفقیت نمی دانند و نمی توانند خود را باور کنند. دکتر مشاور فردی به افراد کمک می کنند تا توانایی های خود را دیده و به باور آن برسند. برای این که افراد به این احساس برسند متخصص روانشناس خوب ابتدا از افراد می خواهد تا توانایی های خود را بنویسند و پس از آن به فرد کمک می کند تا با تمرینات مناسب به باور درونی درباره توانایی های خود و افزایش اعتماد به نفس برسند.

بهترین کلینیک های روانشناسی تهران برنامه های زیادی همچون برگزاری کارگاه های افزایش اعتماد به نفس و ایجاد دوره های مناسب خود باوری برای کسانی که از کمبود اعتماد به نفس رنج می برند برای این افراد تعبیه نموده است که افراد درکنار استفاده از بهترین مشاور فردی می تواند با شرکت در این دوره های روانشناسی اعتماد به نفس خود را در کمترین زمان ممکن بهبود بخشد.