کارگاه های روانشناسی در مرکز مشاوره به بخش های مختلف زندگی ، شخصیت و روابط اجتماعی افراد می پردازد. مرکز مشاوره انتخاب نو یکی از پیشگامان برگزاری دوره های روانشناسی عمومی برای افراد می باشد تا آنها بتوانند ازشیوه های روانشناسی برای زندگی خود استفاده کنند . خانم دکتر نسرین باقری که از مدیریت کلینیک روانشناسی انتخاب نو می باشند یکی از اساتید برجسته کارگاه های روانشناسی می باشند که کارگاه های مختلفی همچون : کارگاه تحلیل روابط متقابل وکارگاه های مربوط به آموزش روابط زناشویی را تدریس می نمایند. خانم دکتر باقری در کنار آموزش به ارائه خدمات خوب مشاوره ازدواج در کلینیک روانشناسی انتخاب نو نیز می پردازند.

زندگی زناشویی مملو از پیچیدگی هایی می باشد که که معمولا کسانی که تصمیم به تشکیل زندگی مشترک می گیرند نسبت به آنها آگاهی کافی ندارند. عدم آگاهی از شیوه صحیح در زندگی ، برخورد مناسب با همسر و شیرین کردن زندگی مشترک و حل مشکلات باعث بروز اختلافات در زندگی مشترک می شود که چنانچه افراد برای اصلاح آن به یک مشاور ازدواج مراجعه ننمایند و یا در دوره های آموزشی روابط زناشویی شرکت نکنند می تواند زندگی مشترک آنها را تبدیل به بحرانی جدی نماید. از نمونه کارگاه های روانشناسی ازدواج که در بهترین مراکز مشاوره توسط روانشناس ازدواج تدیس می شود می توان به دوره های زیر اشاره نمود:

-        کارگاه غنی سازی روابط زناشویی : این آموزش روانشناسی به افراد کمک می کند تا موانعی که در راه ایجاد روابط صمیمانه با یکدیگر دارند را بشناسند . متخصص روانشناس ازدواج به افراد درباره بهبود روابط جنسی آموزش های دقیقی که شامل : اصلاح تفکرات غلط درباره روابط جنسی می باشد ، را برای زوجین ارائه می دهند.


-        کارگاه آموزشی ازدواج موفق : در این دوره روانشناسی ، روانشناس درباره دلایل مثبت و منفی تصمیم به ازدواج به افراد آگاهی می دهد و در مرکز مشاوره به افراد آموزش می دهد تا معیار های زندگی مشترک را بشناسند و در چگونگی انتخاب خود آگاهانه عمل کنند. در این دوره های آموزش روانشناسی به اهمیت تناسب زوجین با یکدیگر توجه زیادی می شود و معیار های برسی تناسب به صورت مشخص عنوان می شود.

-        کارگاه آموزشی مهارت های زندگی قبل از ازدواج : کسانی که پیش از ازدواج نتوانند زندگی با ثبات برای خود فراهم نمایند با هدف بهبود شرایط و ایجاد این ثبات نباید تصمیم به ازدواج گیرند برای داشتن یک زندگی زناشویی موفق نیاز است هر یک از زوجین پیش از ازدواج به ثبات روحی ، اجتماعی و عاطفی رسیده باشند تا زندگی مشترک خود را با پایه های محکم بنا کنند.

بسیاری از افراد زمانی تصمیم به مراجعه به مشاوره ازدواج و یا شرکت در دوره های روانشناسی ازدواج می گیرند که تقریبا کار از کار گذشته است و اصلاح روابط در آن بسیار سخت می باشد. بهترین روانشناس ازدواج زندگی مشترکی را سالم می داند که در عین اختلافات ، از روشهای مناسب برای ایجاد راه حل مشکلات استفاده می کنند و در روابط آنها محبت و عشق فراموش نمی شود .