یکی از بهترین و در عین حال پرهزینه‌ترین روش‌های جایگزین‌کردن دندان‌های از‌دست‌رفته و پوسیده بیماران، روش ایمپلنت یا کاشت دندان است. دندانپزشکان برای درمان مناسب از سیستم‌های ایمپلنت گوناگونی مانند ایمپلنت فوری با بیهوشی و غیره‌ استفاده می‌کنند.

یکی از مسائل بسیار مهمی که برای بسیاری از افراد اهمیت زیادی دارد،‌ هزینه کاشت دندان است. هزینه ایمپلنت یا کاشت دندان به عنوان یکی از گران‌ترین روش‌های دندانپزشکی، به عوامل متعددی بستگی دارد.

عملکرد دندان‌های کاشته‌شده درست مانند دندان‌های طبیعی انسان است و دوام و ماندگاری زیادی دارد. مرکز ایمپلنت آیریک جزء کلینیک‌هایی است که برای بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات دندانپزشکی هزینه‌های مناسبی دریافت می‌کند‌.

در این مقاله قصد داریم‌ درباره نحوه کاشت دندان، خدمات لمینت دندان و عوامل موثر روی هزینه کاشت دندان در مرکز ایمپلنت آیریک صحبت کنیم.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت یا کاشت دندان برای چه افرادی مناسب است؟

اکثر دندانپزشکان به افرادی که یک یا چند دندان خود را به طور کامل از دست داده‌اند،‌ روش ایمپلنت یا کاشت دندان را به عنوان بهترین روش جایگزین‌کردن دندان‌ها توصیه می‌کنند.

در این روش دندانپزشک با جراحی لثه، ایمپلنت را به‌استخوان فک وصل می‌کند. ساختار ایمپلنت‌ها شباهت بسیار زیادی به پیچ دارد. بعد از قرار‌گرفتن قسمت فلزی ایمپلنت در داخل لثه و استخوان فک بیمار، روکش یا تاج دندان آماده می‌شود.

معمولا مراحل انجام کاشت دندان به چند ماه زمان نیاز دارد؛ اما برای بیمارانی که عجله دارند از روش ایمپلنت فوری با بیهوشی استفاده می‌شود.

برای افرادی که مبتلا به سرطان هستند و تحت شیمی درمانی قرار دارند، روش کاشت دندان یا ایمپلنت توصیه نمی‌شود؛ زیرا بدن این افراد قابلیت پذیرش این روش را ندارد.

برای انجام جراحی و کاشت دندان، بیمار باید دارای لثه‌های قوی و استخوان‌های مقاوم باشد. به افراد مبتلا به پوکی استخوان نیز توصیه می‌شود که از کاشت دندان استفاده نکنند.

این روش برای افراد سیگاری نیز مناسب نیست. به طور کلی با توجه به بالا‌بودن هزینه کاشت دندان، بیماران برای افزایش طول عمر دندان‌های کاشته‌شده و داشتن لبخندی زیبا همواره باید به سلامت دهان و دندان خود توجه داشته‌باشند.

images_1662015325.jpg

قیمت یا هزینه کاشت دندان چقدر است؟‌

نکته مهمی که در رابطه با هزینه کاشت دندان وجود دارد، این است که این هزینه برای تمام افراد به صورت یکسان محاسبه نمی‌شود و به فاکتورهای متعددی وابسته‌است.

به عنوان مثال افرادی که مدت‌هاست دندان‌های خود را کشیده‌اند برای ایمپلنت به پیوند استخوان نیاز دارند؛ زیرا استخوان‌های فک آن‌ها به مرور زمان و به تدریج تحلیل رفته‌است، بنابراین باید هزینه بیشتری بپردازند.

هزینه کاشت دندان‌های جلو با سایر دندان‌ها متفاوت و بیشتر است. زیرا دندان‌های جلو روی طرح لبخند افراد تاثیر بسیار زیادی دارند.‌

اگر فردی فقط بخواهد یکی از دندان‌های خود را ایمپلنت کند، نسبت به کسی که چند دندان خود را با این روش جایگزین می‌کند، هزینه کمتری پرداخت خواهد کرد. به طور کلی عوامل بسیار زیادی روی هزینه کاشت دندان تاثیرگذار هستند که در ادامه مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت.

جدول قیمت ایمپلنت‌ها

مارک ایمپلنت دندان
هزینه ایمپلنت دندان
مدت ضمانت
ایمپلنت Snuc
3.390.000 تومان
ندارد
ایمپلنت Sewon medix
7.000.000 تومان
دو سال
ایمپلنت بایوتک Neo-biotech
5.000.000 تومان
پنج سال
ایمپلنت Biotem
5.890.000
پنج سال
ایمپلنت Dio
6.000.000
ده سال
ایمپلنت Mib
4.890.000
ده سال
ایمپلنت ایرانی 3A
3.000.000
ندارد
ایمپلنت Sic
4.500.000 الی 6.000.000
پنج سال
ایمپلنت Ihde
3.500.000 الی 6.000.000
پنج سال
ایمپلنت مگاژن
8.500.000 تومان
ده سال
ایمپلنت اشترومن Neodent
11.000.000 تومان
بیست سال
ایمپلنت اشترومن
iti (SLA active)
14.000.000 تومان
ده سال
ایمپلنت اشترومن iti (titanium)
14.000.000تومان
بیست سال

عوامل موثر در هزینه کاشت دندان

مهمترین عوامل موثر در هزینه کاشت دندان عبارتند از:

  • میزان تجربه دندانپزشک

یکی از مهمترین عواملی که روی هزینه ایمپلنت یا کاشت دندان تاثیر می‌گذارد، میزان تجربه دندانپزشک است. هر چه تخصص دندانپزشک بیشتر باشد، هزینه بیشتری به عنوان دستمزد برای ارائه خدمات کاشت دندان از بیماران دریافت می‌کند‌.

  • انتخاب مرکز یا کلینیک انتخابی

هزینه کاشت دندان در کلینیک‌های مختلف متفاوت است‌. برخی از کلینیک‌ها به دلیل استفاده از امکانات بیشتر و داشتن اتاق عمل با تجهیزات باکیفیت و پیشرفته و بهره‌گیری از کادر پرستاری و پزشکی باتجربه، از بیماران هزینه‌های بیشتری بابت خدمات کاشت دندان دریافت می‌کنند.

  • برند انتخاب شده برای ایمپلنت دندان

گران‌ترین برندهای ایمپلنت دنیا متعلق به کشور سوئیس است. برندهای آمریکایی، کره‌ای و آلمانی نیز طرفداران بسیار زیادی دارند. برای ایمپلنت‌های ارزان‌تر برندهای آسیایی گزینه‌های مناسب‌تری هستند.

برندهای چینی به عنوان ارزان‌ترین برندهای ایمپلنت در جهان بین ایرانیان طرفداران زیادی ندارند؛ زیرا از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. 

  • هزینه مربوط به پیوند استخوان فک

برای افرادی که‌استخوان فک آن‌ها از استحکام کافی برخوردار نیست، باید عمل پیوند استخوان فک انجام شود. در محاسبه قیمت کاشت دندان باید هزینه‌های عمل پیوند استخوان را نیز به عوامل دیگر اضافه کرد.

اگر برای عمل جراحی پیوند استخوان از استخوان‌های بدن خود فرد استفاده شود، هزینه‌های عمل به شدت بالا خواهد رفت.

  • هزینه‌های مربوط به کشیدن دندان

پوسیدگی در بعضی از دندان‌ها به حدی زیاد است که چاره‌ای جز کشیدن دندان و کاشت آن وجود ندارد. بعضی از دندان‌ها به صورت ساده و برخی دیگر با هزینه بیشتر و عمل جراحی کشیده می‌شوند.

در زمان محاسبه قیمت کاشت دندان، هزینه‌های مربوط به کشیدن دندان را نیز به آن اضافه می‌کنند.

  • هزینه‌های عکسبرداری رادیولوژی از دندان‌ها

متخصص ایمپلنت قبل از شروع کار خود، از بیماران درخواست می‌کند که برای عکسبرداری رادیولوژی از دندان‌های خود اقدام کنند.

پزشک با بررسی این عکس به بررسی استخوان فک و محل دقیق کاشت دندان‌ها می‌پردازد. هزینه‌‌های عکسبرداری رادیولوژی از دندان‌ها نیز در هزینه نهایی کاشت دندان اثر می‌گذارد.

عکس لمینت دندان

هزینه لمینت دندان در کلینیک آیریک چقدر است؟

هزینه لمینت دندان به عنوان یکی از درمان‌های پیشرفته و تخصصی زیبایی و اصلاح طرح لبخند در کلینیک آیریک معمولا برای هر واحد بین دو الی هفت میلیون تومان است و با تضمین کیفیت انجام می‌شود.

به طور کلی قیمت نهایی لمینت دندان‌ها به جنس لمینت و تعداد واحدها بستگی دارد. هر چه تعداد دندان‌هایی که با استفاده از لمینت زیباسازی می‌شوند، بیشتر باشد، قیمت نهایی این نوع خدمات زیبایی دندانپزشکی نیز بیشتر خواهد شد.

جدول هزینه لمینت دندان در سال 1401

لمینت دندان زیرکونیا2.200.000 تومان
لمینت دندان سرامیکی Vita3.800.000 تومان
لمینت دندان ایمکس5.000.000 تومان
لمینت دندان سرامیکی ips5.800.000 تومان
لمینت دندان فلدسپاتیک7.400.000 تومان

نتیجه‌گیری

در این مقاله درباره عوامل تاثیرگذار روی هزینه ایمپلنت در کلینیک دندانپزشکی آیریک صحبت کردیم. این کلینیک توسط آقای دکتر صادق آقاجری یکی از بهترین متخصصان جراحی لثه و ایمپلنت راه‌اندازی شده‌ است و خدمات دندانپزشکی را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت ارائه می‌دهد.

در این کلینیک تمام خدمات سلامتی و زیبایی دندان‌ها با تضمین کیفیت و تجهیرات بروز و مدرن به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌شود. برای مشاهده سایت دندانپزشکی و مرکز ایمپلنت آیریک به iricclinic.com مراجعه کنید.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.