نوروفیدبک و نوروفیدبک تراپی یکی از بهترین خدماتی است که برای کمک به مراجعین در مراکز مشاوره انجام می گیرد. مدت زمان زیادی از ظهور درمان نوروفیدبک در ایران نگذشته است و افراد زیادی از این روش درمان که در بهترین کلینیک های روانشناسی توسط روانشناس متخصص انجام می گیرد آگاهی ندارند.نوروفیدبک درمانی است که در آن روانشناس با امواج مغز سر و کار دارد و با ایجاد تغییر در آن تلاش بر درمان اختلالات روانی افراد می کند.

برسی های بهترین روانشناسان و متخصصین روانشناسی نشان داده که مغز دارای امواج متفاوتی می باشد که هر کدام نام و طول موج مخصوص به خود را دارند. این امواج در حالتهای مختلفی که فرد در زندگی خود دارد، مثل خواب ، فکر کردن ، ناراحتی ، استرس و... ،با یکدیگر متفاوت است. ایجاد تغییر در این امواج می تواند باعث ایجاد تغییر در حالتهای فرد شود. روانشناس نوروفیدبک با آموزش مناسب با یاد دادن به مغز افراد به آنها کمک می کند تا در مواقع خاص امواج مغز به صورت کنترل شده فعالیت کنند.

دستگاه نوروفیدبک شامل صفحه نمایشگر و حس گر هایی می باشد که به نقاط خاصی در سر وصل می گردند و از این طریق امواج مغز را بر روی صفحه نمایش می دهد. دکتر نوروفیدبک از طریق برسی این امواج و تمرین دادن و ایجاد شرایط مشابه با مواقعی که فرد در آن دچار مشکل می باشد به تنظیم مغز دست می زنند. باید توجه داشت که درمان نوروفیدبک باید در ابتدا از سوی روانشناس متخصص برای حل اختلالات فرد تجویز شود. یعنی ابتدا باید فرد به یک مرکز مشاوره مراجعه نماید و تحت نظر یکمشاور خوب قرار گیرد چنانچه دکتر مشاور تشخیص دهد درمان نوروفیدبک برای فرد مفید می باشد، فرد را به دکتر متخصص نوروفیدبک ارجاع داده و متخصص نوروفیدبک تعداد جلسات مورد نیاز برای فرد را اعلام می کند.


اختلالاتی که با درمان نوروفیدبک امکان پذیر هستند کدامند؟

معمولا درمان اختلالات روانی حاد با نوروفیدبک امکان پذیر نیست و برای درمان تخصصی روانشناسی نیز به وسیله جلسات نوروفیدبک ، استفاده از جلساتی که مشاور روانشناس تشخیص می دهند برای درمان روانشناسی ضروری می باشد و استفاده یک یا دو جلسه ای تاثیری در درمان افراد ندارد. افسردگی خفیف ، وسواس ، صرع ، بیش فعالی ، استرس و اضطراب ، از مشکلاتی است که به وسیله نوروفیدبک قابل درمان می باشد و افراد می توانند از آن استفاده کنند ، مخصوصا که در درمان های روانشناسی ، درمان با نوروفیدبک از نمونه درمان های بدون عوارض می باشد.

مرکز مشاوره انتخاب نو از جدیدترین دستگاه نوروفیدبک برای درمان بیمارانی که نیاز به درمان تخصصی دارند استفاده می کند، این کلینیک روانشناسی با ارائه جدیدترین و بهترین خدمات روانشناسی در مکانی مناسب توانسته تا نام خود را جزء بهترین کلینیک های روانشناسی تهران ثبت نماید.