دکتر روانشناس در کلینیک های روانشناسی به درمان انواع اختلالات روانی به صورت تخصصی می پردازد. بسیاری از افراد احساس می کنند حال خوبی ندارند و نمی دانند مشکل در کجا قرار دارد ، به این افراد معمولا پیشنهاد می شود تا به یک مرکز مشاوره برای مشاوره روانشناسی مراجعه کرده تا کمک مناسب در یافت کنند. اختلال روانی تاثیر بسیار زیادی بر روی رفتار و اعمال افراد می گذارد و در روابط افراد با اعضاء خانواده و محیط اجتماع تاثیر گذار است . از اختلالات روانیشایع در بین مردم کشور ایران می توان به موارد زیر اشاره نمود:

استرس : یکی از مشکلاتی که می تواند باعث بازداری افراد از یک زندگی آرام باشد استرس می باشد. از نظر بهترین دکتر روانشناس استرس یکی از فشارهای روانی می باشد که در همه زمان ها اولین واکنش افراد است. وقتی با چیزه جدیدی رو به رو می شویم ، وقتی نگران می شویم ، وقتی ناراحتیم در اولین مرحله دچار استرس می شویم ، در بهترین مراکز مشاوره به افراد پیشنهادات ویژه ای درباره کنترل استرسداده می شود . دکتر روانشناس خوب به افراد پیشنهاد می کند تا محیط خود را مورد برسی قرار دهند و آگاهی خود را درباره مسائلی که اطراف آنها است بالا ببرند. این افزایش آگاهی باعث می شود وقتی افراد با اتفاقات مختلف رو به رو می شوند بتوانند با تسلط بر خود با آن بر خورد نمایند. بهترین مشاور روانشناس به افراد پیشنهاد می دهد تا در مواقع مختلف زمانی را برای خود قرار داده و به آرام کردن افکار خود بپردازند. این کار به افراد کمک می کند تا فشار های روانی خود را کاهش دهند.


افسردگی : یکی از اختلالات روانی دیگری که در کشور ما بسیار زیاد می باشد، افسردگی است. دکتر روانشناس متخصص افسردگی را نوعی حالت روانی همراه با بی حوصلگی ، خستگی مداوم و عدم تمایل به فعالیت می دانند . از نظرمتخصصین روانشناسی گاهی افسردگی در اثر اتفاقات ناگهانی مثل تغییر شغل ، مرگ نزدیکان یا جا به جایی ایجاد می شود . فشار روانی که به افراد وارد می شود باعث بروز افسردگی در آنهاست که چنانچه تحت درمان روانشناسی زیر نظر یک دکتر روانشناس خوب قرار نگیرند باعث ایجاد مشکلات فراوانی از جمله مشکلات جسمی می شوند. بهترین متخصص مشاوره گاهی برای درمان افسردگی افراد را به یک دکتر روانپزشک ارجاع می دهند تا افراد از دارو درمانی استفاده نمایند و گاهی تمریناتی برای فرد در نظر گرفته می شود که از آن ها می خواهد به آن عمل کنند.

پرخاشگری : پرخاشگری واکنشی است که در اثر شدت یافتن فشار های عصبی برای تخلیه این فشار ها از افراد بروز می کند. دکتر مشاور گاهی پرخاشگری را ریشه دار در دوران کودکی و اشتباهات والدین در فرزند پروری می دانند که افراد برای آن که این سیکل معیوب تکرار نگردد بهتر است از یک مشاور روانشناس خوبدر مرکز مشاوره خوب استفاده نمایند. روابط صمیمی و وجود مهربانی و علاقه در بین اعضاء خانواده می تواند باعث شود تا خشونت افراد درمان گردد. کسانی که از مشکل خشونت رنج می برند نیاز به حمایت خانواده و نزدیکان دارند تا بتوانند این مشکل را در خود حل کنند.