دکتر روانشناس می تواند یک دوست و همراه بسیار مناسب در بخشهای مختلف زندگی افراد باشد. مراجعه به مرکز مشاوره انتخابی است که افراد باهوش که نیاز فردی به داشتن مشاور روانشناسرا درک کرده اند ، می کنند. بسیاری از بیماری های جسمی افراد امروزه ، ریشه روانی دارد. افراد می توانند با آموزش در یک کلینیک روانشناسی خوب راهکارهای کم کردن میزان فشار و استرس روزانه در محیط زندگی و محل کار را بیابند. دکتر روانشناس خوب در بخش های مختلفی می تواند به افراد یاری رساند که در این بخش سهی ما بر آن است تا توضیحاتی درباره هر یک ارائه دهیم.

مشاوره فردی : دکتر مشاور برای کمک به مشکلات ذهنی و روانی کسانی که نیاز به درمان روانشناسی دارند همواره راه حل های خوبی ارائه می دهند. درمان استرس ، درمان وسواس و دیگر مشکلات فردی افراد در این حیطه درمانی می باشد که با مراجعه به یک کلینیک روانشناسی تخصصی قابل بر طرف شدن می باشند.

مشاوره خانواده : کسانی که از مشکلات خانوادگی و روابط بین اعضا به کلینیک مشاوره مراجعه می نمایند می توانند با یاری یک روانشناس خانواده روابط خود را بهبود دهند و راه های کاهش مشکلات را در کنار یک مشاور خوب آموزش ببینند، زندگی همواره شامل مشکلاتی است که افراد برای آن آماده نیستند و حضور یک مشاور خانواده خوب می تواند آمادگی لازم را برای آنها فراهم کند.

مشاور کودک : مشاوره کودک معمولا برای تمامی کسانی که سعی در تربیت موفق فرزندانشنان دارند امری ضروری می باشد. تفاوت نسل ها و تغییراتی که در زندگی های امروزه اتفاق افتاده باعث شده تا مراجعین مرکزمشاور هدچار عدم درک صحیح کودکان باشند، مراجعه به روانشناس کودک می تواند انتخاب خوبی برای کسانی باشد که نیاز دارند این خلا ادراکی را پر نمایند.

مشاوره پیش از ازدواج : دکتر روانشناس پیش از ازدواج ، متخصصی می باشد که معمولا زوجین برای انتخاب آگاهانه شریک زندگی خود به آن مراجعه می نمایند. طی جلسات مشاوره قبل از ازدواج مصاحبه حضوری، جلسات فردی و گروهی و انواع تست های روانشناسی انجام می گیرد. با کمک این جلسات روانشناسی امید آن است تا کلینیک های روانشناسی خوب بتوانند از میزان طلاق در جامعه بکاهند.

روانکاوی : در جلسات روانکاوی ، روانکاو با ورود به ناخودآگاه افراد و جستجوی تجربیات گذشته آنها  سعی بر آن دارد تا مشکلات فرد را ریشه یابی کند.درمان روانکاوی و طرحواره درمانی یکی از پر طرفدار ترین شیوه های درمانی می باشد که افراد از آن استفاده می کنند.

بهترین کلینیک های روانشناسی و مراکز مشاوره اینخدمات روانشناسی را جزء مهمترین خدمات خود دارند و برای آن از بهترین روانشناساناستفاده می کنند تا مراجعین بتوانند به نیاز خود در حیطه روانشناسی و آموزش روانشناسی پاسخ دهند.