آیا با کارگاه های روانشناسی آشنا هستید ؟

کارگاه ها می تواند در حیطه ی کارگاه مشاوره خانواده ، کارگاه مشاوره ازدواج ، کارگاه تخصصی مشاوره و یا به صورت دوره روانشناسی برگزار شود علاوه بر کارگاه در مراکز روانشناسی برگزاری کارورزی روانشناسی و مشاوره را هم دارند که در مقاله ی بعدی کارورزی را جامع تر توضیح خواهیم داد  

کارگاه روانشناسی شما را در هر حیطه ای که در آن به صورت نظری علم و آگاهی دارید همراهی خواهید کرد چه کارگاه های روانشناسی عمومی و چه کارگاه های روانشناسی تخصصی و حتی همایش های رایگان روانشناسی .

همراهی دوره روانشناسی و ورکشاپ های روانشناسی ،شما را در زمینه ی عملی و حیطه ی کاری بسیار قدرتمند می کند .شما تصور کنید در سر کلاس های دانشگاه فقط به صورت تئوری مطالب را فرا خواهید گرفت یعنی شما مطالب را آموزش میبینید اما به صورت عملی هم می توانید از آن ها استفاده کنید؟

 

متاسفانه در بیشتر رشته ها این اتفاق نمی افتد و دانشجویان در محیط های کار نمی توانند به صورت توانمند عمل کنند حال در بسیاری از 

مراکز روانشناسی بهترین کارگاه های روانشناسی را برگزار می کنند که در آن ها اول کمی از تئوری مطلب مورد نظر را بازگو خواهند رد و بعد تکنیک های لازم را برای شروع شما در محیط کار فراهم خواهند کرد.

امروزه مدرک تحصیلی یک بعد از شروع کار محسوب میشود و شما نیاز دارید که بتوانید در محیط کار توانایی خود را نشان دهید .

کارگاه روانشناسی می تواند در زمینه های مختلف باشد به طور مثال :

کارگاه روانشناسی خانواده ، کارگاه روانشناسی کودک ، کارگاه روانشناسی ازدواج ، کارگاه روانشناسی اختلالات جنسی .

تعداد جلسات کارگاه های آموزشی بستگی به موضوع آن دارد و حضور بانوان و آقایان هم بر اساس صلاح دید بهترین دکتر روانشناس که قرار است کارگاه را برگزار کند تصمیم گرفته می شود.

کارگاه به رویدادهای کوتاه مدت و مقطعی است که با هدف آموزشی تعداد معدودی از افراد برگزار می شود .

شما قبل از شرکت در کارگاه های آموزشی باید موضوع های محوری آن را بدانید و آگاه باشید که قرار است بعد از گذراندن کارگاه چه مدرکی دریافت کرده و چه توانایی کسب کرده اید .در حیطه ی روانشناسی باید توجه داشته باشید مدرک معتبر نظام و وزارت بهداشت را دریافت کنید پس شما باید به موضوع ، استاد ، سبک یادگیری و زمان و مکان کارکاه در حال برگزاری آگاه باشید.

به طور مثال کارگاه آموزشی خانواده شما را با بسیاری از مشکلات در حال وقوع خانواده کمک خواهد کرد بعضی از کارگاه ها جنبه ی پیشگیری دارند بعضی درمانی و آموزشی که یک پکیج خوب باید موارد بالا را کامل داشته باشد حتی ممکن است شما توسط استاد و دکتر روانشناس ارزیابی شوید که این نیز خود از ویژگی های مثبت یک کارگاه محسوب میشود .

در کارگاه ها ممکن است شما را گروه بندی کنند و کار تیمی انجام دهید که بتونید آزمون و خطا را در همین جلسات امتحان کنید و یا ممکن است تکالیفی را به شما بدهند ئ از شما بخواهن آن ها را انجام دهید ، در کنار آموزش مهارت های لازم و تکالیف در راستای آموزش از کتاب های آموزشی هم استاده میکنید.

 

 

کارگاه های زوج درمانی و کارگاه ازدواج یکی از بهترین کارگاه های مشاوره در حال برگزاری است که به زوج هایی که در حال ازدواج هستند و یا زمانی کوتاه از ازدواجشان می گذرد و مشکلاتی در ارتباطشان پیش آمده است بسیار مفید است زیرا به یک شناخت کلی از نیازهای خودشان و طرف مقابل خواهند رسید که این نیازها اگر برآورده نشود در میان زوج ها قطعا به نا امیدی و  گسسته شدن احساسات منجر خواهد شد .

و یا در همایش های رایگان فرزند پروی که خوش بختانه در مرکز مشاوره انتخاب نو هم کارگاه روانشناسی در حیطه ی بالینی و هم در رابطه با زوج و خانواده ، کودک و نوجوان در حال برگزاری می باشد و هم همایش روانشناسی را داریم که هر ماه در حال برگزاری می باشد. 

برای اطلاع از کارگاه های روانشناسی  ، همایش های رایگان و مطالب بروز روانشناسی ما را در کانال مرکز مشاوره روانشناسی انتخاب نو دنبال کنید

@entekhabno

و برای دیدن سایر خدمات روانشناسی و روانپزشکی و نوروتراپی به سایت زیر مراجعه کنید