مرکز تخصصی روانشناسی انتخاب نو به صورت تفکیک شده توانسته است در زمینه هایی مثل مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده  ، مشاوره کودک، مشاوره نوجوان ، مشاوره فردی به صورت تخصصی به شما عزیزان مشاوره دهد.
بی شک مشاوران کودک می توانند در ابعاد مختلف چه در زمینه ی حل مشکلات کودکان و چه در زمینه استعداد یابی و روانشناسی سلامت به والدین کمک بسزایی بکنند.

قطعا داشتن یک زندگی سالم نیازمند تلاش  ، مراقبت و آموختن مهارت است.به طور مثال درمشاور ازدواج و یا خانواده گاهی افراد درمان فردی را شروع میکنند به گفته ی بهترین مرکز تخصصی روانشناسی و مشاورانشان در اغلب موارد طی تجربه وقتی زوجین در پروسه ی درمان فردی قرارمیگیرند بعد از گذشت چند جلسه بدون دخالت در روابط بین فردیشان روابط زوجین بسیار بهبود پیدا میکند به همین خاطر ما در مقالات معرفی مراکز تخصصی روانشناسی سعی میکنیم به طرحواره ها بپردازیم و تله های زندگی را به صورت کلی توضیح دادیم.

معرفی طرحواره ها می تواند به شناخت خودتان و دیگران کمک کند . اما باید درمان و تشخیص دقیق را یک دکتر روانشناس خوب در تهران و یا از طریق تست مورد ارزیابی قرار دهید.

در معرفی بهترین مشاور روانشناس در تهران تله ی رها شدگی و ابعاد آن را کامل توضیح دادیم حال به تله رهاشدگی با روابط صمیمی و علائم خطر در مراحل اولیه عشقی می پردازیم.

 

رها شدگی و روابط صمیمی :

 اگر فردی درگیر طرحواره رها شدگی باشد روابط عاشقانه اش به ندرت پایدار است و رنگ آرامش را نخواهد دید  زیرا به قدری روابطش فراز و نشیب دارد که میتوان گفت شبیه قطار هوایی است دلیلش هم این است که این افراد دائم در روابطشان به نقطه ی فاجعه می رسند اما باز هم به روال سابق روابطشان میرسند.

 همان طور که گفته شد اگر این تله بسیار جدی باشد شما همیشه این احساس را دارید که اگر فرد مورد علاقه تان را از دست بدهید در سیاه چال تنهایی سقوط خواهد کرد.

حال توجه کنید این افراد  برای حل مشکل از تمامی روابط صمیمی خود دوری می کنند یعنی می توان گفت آنان دنج تنهایی را به مصیبت فقدان آن ترجیح می دهند.حال فردی که طرحواره طرد را دارد تصور کنید وارد روابط صمیمی و جدی شود.


آنگاه آرامش از زندگی او رخت بر می بندد و همیشه احساس ترد شدن و تنها شدن در او به صورت ناخودآگاه وجود دارد. او تاب و تحمل هیچ گونه قهر و کناره گیری را نخواهد داشت و حتی در کوچکترین تغییرات زندگی نگران می شود.او در باره جدایی و پایان روابط اغراق می کند و آنها را یک فاجعه می نامد

موارد گفته شده در بالا برای شناخت بهتر شما از روابط است توجه داشته باشید اگر مایل هستید به صورت کامل تمام طرحواره ها را مطالعه کنید به کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید مراجعه کنید  در مرکز مشاوره تخصصی و کلینیک تخصصی مشاوره انتخاب نو هم در مشاور ازدواج و هم فردی برروی طرحواره درمانی به صورت تخصصی مشاوره و درمان را انجام می دهد .

علائم خطر در مراحل اولیه ی عاشقی؟

احتمالا اگر در دام تله رهاشدگی باشید به این نتیجه میرسید که نامزد شما این توان را دارد که بعد از وابسته کردن شما به این رابطه دستتان را در پوست گردو بگذارد و شما را رها کند.

در مراکز تخصصی مشاوره علائم خطر به صورت دقیق ارزیابی میشود.

1: به طور مثال همسر شما همیشه در دسترس نیست مثلا زیاد مسافرت می رود و یا به کار اعتیاد دارد و شما نمی توانید اوقات زیادی را با او بگذرانید.

2: نامزد شما از لحاظ عاطفی بی ثبات است یعنی نمی تواند بر اساس اصول منطقی با شما رفتار کند و رابطه ای عاطفی و پایدار داشته باشند مثلا معتاد و یا افسرده است و شغل ثابتی ندارد

3:نامزد شما فرد تنوع طلبی است و دوست دارد در روابطش  آزادانه رفتار کند و برای دیگران دلربایی می کند.

4: او نسبت به شما دودل است شاید از نظر منطقی  میل داشته باشد با شما زندگی کند اما از لحاظ عاطفی  میل چندانی ندارد  و یا رفتار هایی مثل اینکه در لحظه ای عاشق و دیوانه وار شماست  و لحظه ای بعد بی تفاوت.


جدا از مسائل گفته شده  در بالا در زمینه ی درمان افسردگی  ، درمان اضطراب ، درمان استرس و درمان وسواس هم می توانید از تیم مشاوران بالینی استفاده کنید.

جهت اطلاع از بهترین مشاوره روانشناسی در تهران می توانید ملاک های استاندارد سازمان نظام را چک کرده و کلینیک مورد نظر خود را انتخاب کنید.