اگر می خواهید در مورد روانشناسی بیشتر بدانید ویا خدمات روانشناختی خود را در مدت کوتاهی بهبود ببخشید ، گام  موثر،  یافتن یک کارگاه روانشناسی در آموزشگاه روانشناسی می باشد. کارگاه آموزشی در بهترین مرکز مشاوره در تهران معمولا دوره های آموزشی کوتاه است که بر مفاهیم خاص در یک دوره خاص مطالعه یا تکامل مهارت خاص تمرکز می کنند.

کارگاه تخصصی روانشناسی و کارگاه عمومی اغلب غیر رسمی و تعاملی هستند. مربیان و شرکت کنندگان در این دوره روانشناسی می توانند در بحث ها ، سخنرانی ها شرکت کنند تا با ایده ها و تکنیک های جدید درگیر شوند. کارگاه مشاوره محدود به زمان و مستقل هستند . کارگاه تخصصی روانشناسی و دوره مشاوره در آموزشگاه روانشناسی انتخاب نو ممکن است چند ماه طول بکشد ، یک کارگاه معمولی برای درمانگران ، روانشناسان و یا عموم مردم ممکن است از یک ساعت تا چند روز طول بکشد . تمام اطلاعات در طول کارگاه ارائه می شوند و خواندن یا تکلیف اضافه ای در زمان تعیین شده نیست.

 

کارگاه روانشناسی چیست ؟

یک گروه کوچک از 6 تا 15 نفر از افرادی که در یک تیم یا در زمینه های مرتبط فعالیت می کنند و همچنین افرادی که تجربه یا علاقه مند به موضوع تحت پوشش دارند . متخصصان با برنامه های مشغول اغلب این جلسات یادگیری کوتاه و فشرده را می گذرانند . برای روانشناسانی که با استفاده از روش های درمانی خاص آشنا یا بی تجربه هستند ، کارگاه های روانشناسی  خوب در مورد روش های درمانی می تواند نقطه شروع خوبی برای یادگیری مفاهیم اساسی و بهبود مهارت های خود باشد. در بسیاری از موارد ، مشاورانی که  در مرکز روانشناسی انتخاب نو دوره روانشناسی را شرکت می کنند می توانند شبکه حرفه ای خود را گسترش دهند.

مواردی که در کارگاه های روانشناسی لحاظ می شوند عبارت اند از :

آموزش مفاهیم جدید

آموزش مهارت های  اولیه لازم برای روانشناسان و مشاوران

توضیح مسائل روانشناسی و بهداشت روان به عموم مردم

 


 

کارگاه های روانشناسی چند نوع هستند ؟

کارگاه های روانشناسی به دو بخش تقسیم می شوند که عبارت اند از :

·       کارگاه روانشناسی عمومی : این نوع کارگاه برای افزایش سلامت روان می باشد و به صورت عمومی همه افراد می توانند با شرکت در این کارگاه ها از آن ها بهره مند شوند مثل کارگاه های مهارت های زندگی ، مدیریت اضطراب ، مهارت های فرزند پروری ، مهارت های ارتباطی ، مدیریت خشم و... بسیاری از زوجین و خانواده ها برای بهبود بهداشت و سلامت روانی خانواده خود در این کارگاه ها شرکت نمایند.

 

·       کارگاه روانشناسی تخصصی : این کارگاه ها ویژه روانشناسان و مشاوران و شامل کارگاه های آموزشی جهت تربیت روانشناس و تربیت مشاور می باشد و برای کسانی که در رشته روانشناسی و مشاوره تحصیل می کنند و برای ارتقا دانش خود به صورت تخصصی در زمینه های مختلف دانش روانشناسی و روش های درمانی بهره مند می شوند. کارگاه هایی مانندکارگاه تحلیل رفتار متقابل ،  کارگاه بازی درمانی ، کارگاه روان درمانی تحلیلی ،کارگاه  طرحواره درمانی ،کارگاه  مشاوره پیش از ازدواج ، کارگاه خانواده درمانی ، کارگاه مبتنی بر پذیرش و تعهد  می باشد.

 

دلیل استفاده از کارگاه ها و دوره های روانشناسی :

در میان رشته هایی که با سلامت افراد در ارتباط هستند مانند رشته های پزشکی ، پیرا پزشکی و روانشناسی از اهمیت بالایی برخوردارند زیرا که شرکت در کارگاه ها باعث افزایش مهارت افراد محصل در این رشته می نماید .  روانشناسان و اساتید مجرب نظیر  خانم  دکتر نسرین باقری  و آقای دکتر تابع جماعت که هم  تدریس و هم تجربه درمان دارند به عنوان بهترین دکتر روانشناس در مرکز روانشناسی خوب با آموزش نظریه ها و رویکرد ها و تکنیک های روانشناسی به دانشجویان آن ها را جهت حوزه درمانی آماده می کند.

این در حالی است که کارگاه هایی که برای عموم مردم جامعه تشکیل می شوند  نیز دارای فواید زیادی می باشد زیرا که افراد روش های بسیار تاثیر گذاری در ارتباط با همسرشان و فرزندانشان و خانواده و جامعه فرا می گیرند و این قدمی بزرگ برای آن ها برای بهبود بهداشت روانی خود و خانوادشان و تاثیرات موثر آن به جامعه می باشد.