این روز ها احساس نیاز به متخصص روانشناسی و دکتر مشاوره موضوع بسیار مهم و پر اهمیتی محسوب می شود زیرا بسیاری از مشکلات زوجین، والدین و کودکان  به علت عدم آگاهی است.

شما می توانید شناخت خود را از طریق یک مشاور خوب یا روانشناسان خوب بالا ببرید و بی شک راهنمایی های یک مشاور که در یک مرکز مشاوره یا کلینیک مشاوره و روانشناسی تخصصی مشاوره می دهدبسیار عامی تر و دقیق تر است.

به طور مثال ما در مقاله ی قبلی که در زمینه ی معرفی بهترین مشاوران روانشناس در زمینه ی زوج و خانواده شما را راهنمایی کرده ایم . سوال هایی را مطرح کردیم و جنبه های مختلف بررسی علمی و درست مشکل را باهم از طریق بهترین مشاور روانشناس بررسی کردیم.

حال قصد داریم در دنیای کودکان برای والدینی که در حیطه ی درک زبان کودکشان مشکل دارند. 5 زبان عشق کودکان را مطرح کنیم تا تفاوت درمان ها و درک های یک دکتر روانشناس خوب را خودتان حس ودرک کنید:

بی شک با دانستن زبان عاطفی کودکتان از نظر عاطفی به او نزدیک تر می شوید و زمانی که شما با زبان عشق کودکتان با او شروع به صحبت و تعامل می کنید مخزن عاطفی او را پر از عشق خواهید کرد و کودکی که حس احساس محبت و عشق را از سمت والدین دریافت می کند احساس امنیت در او شکل می گیرد و راحت تر می توان وارد مسائل تربیتی و انضباطی کودک شد.

نکته ی قابل ذکر کودکان از طریق ذخیره ی همین مخزن عاطفی در کودکی در بلوغ و بزرگسالی و روز های دشوار می توانند از نیروی ان استفاده کنند و مشکلات را با راه حلی درست حل کنند.

ایا پدر و مادر خلاف انچه گفته شد را خواهان هستند؟ تمام پدر مادرها در جهت زندگی سالم و در ارامش برای فرزندانشان تلاش می کنند اما گاهی فقط به علت نا اگاه بودن ممکن است کودک خود را در فشار قرار دهند.

توصیه ی ما برای والدینی که از نظر رفتاری با کودکان به مشکل برخورده اند این است که حتما به یک مرکز روانشناسی و یا یک مشاوره و روانشناس خوب مراجعه کنند.

حال به پنج زبان عشق کودکان از دیدگاه بهترین مشاوره خانواده در مرکز مشاوره روانشناسی می پردازیم:

1.تماس فیزیکی : بعضی از کودکان تماس فیزیکی زبان عشقشان هست و از در اغوش کشیده شدن و بوسیدن لذت بسیاری می برند و طی پژوهش های اخیر روانشناسان به این نتیجه رسیدند نوزادانی که والدینشان ان ها را در اغوش می گیرند و نوازش می دهند از لحاظ عاطفی در اینده سالم تر خواهند بود.

نسبت به کودکانی که زمان طولانی از تماس فیزیکی محروم مانده اند .

دو نکته کلی قابل ذکر این است که گاهی کودکان پدر نسبت به دختر کمتر مورد توجه کلامی و غیر کلامی قرار می گیرند و استدلال هایی غلط و غیر علمی  را بر زبان می اورند که پسر لازم نیست شبیه دختر باشد و از نظر عاطفی باید مرد باشد .به صراحت میتوان گفت این یک تفکر اشتباه است و هرچه کودک شما در دامان خانواده احساس امنیت و مورد توجه مثبت و درست قرار بگیرد در اینده عزت نفس بالاتری خواهد داشت.

کودک دبستانی شما با اینکه وارد مدرسه شده است اما همچنان نیاز است اورا هنگام خروج و ورود در اغوش بکشید و به او بگویید دوستش دارید و موضوع مهم دیگر این است که طی مرحله پس از بلوغ ،دختر ها نیاز خاصی به مهر و توجه جنس مخالف (پدرشان) دارند و در این مرحله نیاز است پدر توجه خاصی از نظر عاطفی به کودک خود داشته باشد چه از طریق کلامی و چه غیر کلامی یعنی می توانند فعالیت های مشترکی را با هم داشته باشند و از نظر روانی می تواند احساس فوق العاده ای داشته باشد و به عنوان جنس مونث احساس ارزشمندی کند می توان گفت این باور های روانی از سمت پدر بسیار ارزشمند است. زیرا داشتن هویت جنسی سالم می تواند کودک شما را برای تفکر مستقل اماده تر کند و در برابر رفتار های روانی دوران بلوغ مقاومت کنند.

زبان دوم عشق : کلام تایید امیز

زبان سوم عشق: وقت گذاشتن برای یکدیگر

زبان چهارم عشق: دریافت هدایا

زبان پنجم عشق: خدمت کردن به یکدیگر

در مراکز مشاوره و روانشناسی تهران و بهترین کلینیک روانشناسی ایران شما والدین عزیز انالیز شده و کودکتان نیز توسط بهترین دکتر روانشناس کودک شناسایی شده و بی شک مشکلات کودک را حل کرده ودر جهت بهبود رشد روابط بین فردی شما قدم های محکمی را خواهیم برداشت .

زبان دوم عشق : کلام تایید امیز

به خاطر داشته باشید واژه ها ابزار هایی بسیار قدرتمندی مصوب می شوند و ما از طریق واژه های تحسین و تشویق ، واژه های حاکی از توجه و محبت مثل تو برای من بسیار مهم هستی ،تو بهترین شانس زندگی من هستی می توانند تاثیر عمیقی بر کودک شما بگذارند . پدر و مادر هایی که در پایان بازی و یا در حین بازی به صورت کلامی فرزندشان را تشویق می کنند .بی شک باعث ایجاد حال خوب در کودک می شوید . اما اگر از کلمات تند وخشن استفاده کنیم کودک را دچار یاس و نا امیدی می کنیم و او را نسبت به توانایی هایش دچار شک و تردید می کنید .

زیرا کودکان شما در جایگاه قدرت می بینند و هر آنچه شما می گویید را می پذیرند

یک ضرب المثل معروف در این زمینه:

زبان این قدرت را دارد که زندگی ببخشد و یا مرگ بیا فریند

همراه شما هستیم در کلینیک مشاوره روانشناسی انتخاب نو