مرکز روانشناسی به محلی گفته می شود که خدمات روانشناسی در آن ارائه می شود، مرکز مشاوره شامل مشاوران و مراجعین می باشد. روانشناس در کلینیک روانشناسی به بالا بردن سطح کیفی زندگی افراد تلاش می کند، دکتر روانشناس تلاش می کند با راهنمایی های تخصصی به افراد کمک کند تا زندگی بهتری داشته باشند، کسانی که به مرکزمشاوره مراجعه می کنند معمولا از اختلالات روحی و روانی رنج می برند و نیاز به راهنمایی و کمک برای درمان دارند. در کلینیک های تخصصی روانشناسی ، مشاوران و روانشناسان زیادی در حیطه های مختلف فعالیت می کنند که با یکدیگر همراهی صمیمانه ای دارند. یک کلینیک مشاوره موفق دارای مدیریت قوی می باشد و برنامه ریزی دقیقی برای هماهنگی زمان مشاوره و حضور مراجعین در کلینیک دارد.
اصل اول در بهترین مرکز روانشناسی حفظ اسرار مراجعین و رازداری است، کسانی که به روانشناس مراجعه می کنند به خاطر مشکلاتی که عنوان می کنند و بیان اسرار خود نیاز دارند تا امنیت آنها تامین شود. روانشناس حرفه ای با ایجاد ارامش و امنیت می تواند باعث شود تا افراد به راحتی با مشاور ارتباط بر قرار کنند. زمینه های فعالیت متخصصین روانشناس در مرکز روانشناسی بسیار زیاد است ، بسیاری از کسانی که بهمرکزروانشناسی مراجعه می کنند نمی دانند باید از چه متخصصی استفاده کنند ، این افراد می توانند در جلسه اول از مشاوره فردی استفاده نمایند، دکتر مشاور فردی با تشخیص اولیه افراد را به روانشناس متخصص ارجاع می دهد.روانشناس ازدواج ، روانشناس کودک ، مشاور سکس تراپی ، روانکاوی، روانشناس بالینی ، مشاور طلاق ، مشاور پیش از ازدواج ، مشاور شغلی ، مشاور تحصیلی، روانشناس درمان وسواس ، مشاور درمان افسردگی و..... همگی از نمونه متخصصین روانشناسی هستند که در یک کلینیک روانشناسی حرفه ای فعالیت می کنند. در بهترین مراکز روانشناسی در کنار فعالیت های درمانی به جلسات نوروفیدبک ، جلسات تست روانشناسی زیر نظر روانسنج و کارگاه های روانشناسی نیز توجه ویژه ای می شود. نوروفیدبک معمولا با تشخیص یک روانشناس خوب برای حل مشکلات تمرکز، یادگیری و آموزش افکار برای زندگی بهتر استفاده می شود، همچنین انجام تست های روانشناسی معمولا به خاطر نیاز روانشناس مشاوره به اگاهی از لایه های درونی و روانی افراد توسط دکتر روانسنج گرفته و تفسیر می شود، تفسیر روانسنج متخصص کمک زیادی در روند درمان مراجعین می تواند داشته باشد. کارگاه های روانشناسی یکی ازبهترین خدمات روانشناسی می باشد که عموم افراد می توانند از آن استفاده کنند، بهترین روانشناسان و اساتید روانشناسی در این دوره های روانشناسی تدریس می کنند و افراد با شرکت در این کلاسهای روانشناسی می توانند بهترین راه ها برای زندگی خوب و روابط بین فردی را آموزش ببینند.
در جوامع امروزی توجه زیادی به روانشناسی و مشاوره می شود ، افراد با افزایش آگاهی جمعی به این نتیجه رسیده اند که کمک گرفتن از بهترین روانشناس مشاوره برای داشتن یک زندگی بهتر ضروری است و می تواند آینده افراد را تضمین کند.