روانپزشک و استفاده از دارو درمانی در کلینیک روانشناسی معمولا برای اختلالات روانی که شکل حاد تری به خود گرفته است تاثیر گذار تر می باشد. برای درمان اختلالات روانی پیشنهاد می شود افراد ابتدا به یک دکتر روانشناس مراجعه کرده و چنانچه به وسیله مشاوره درمان انجام نگرفته از دارو درمانی به عنوان مکمل درمان استفاده شود. روانشناس و دکتر روانپزشک در بهترین کلینیک های روانشناسی با یکدیگر همکاری زیادی دارند و چنانچه افراد نیاز به درمان دارویی داشته باشند حتما به روانپزشک ارجاع داده می شوند.

در این مطلب تلاش نموده ایم تا اختلالاتی را که برای درمان نیاز به کمک گرفتن از یک روانپزشک خوب در مرکز مشاوره دارند را بیان نماییم ، هرچند برای درمان تخصصی بهتر است افراد به یک متخصص روانشناس مراجعه کرده و خود به تنهایی دست به تشخیص نزنند.

-        اختلال اضطراب : کسانی که دچار اختلالات اضطرابی هستند چنانچه تنها با کمک تمرین هایی که مشاور روانشناس در بهترین مراکز مشاوره تجویز می کند نتوانند مشکل اضطراب خود را کنترل نمایند بهتر است به یک روانپزشک متخصص برای دارو درمانی مراجعه نمایند. دارو های ضد اضطراب تنش های فیزیکی را کاهش داده و باعث ایجاد آرامش در فرد می شود. این دارو ها با اثر گذاری بر گرینه های مشخصی در مغز باعث ایجاد احساس آرامش فوری در افراد می گردد.


-        اختلال افسردگی : چنانچه دکتر مشاور تشخیص اختلالات افسردگی حاد را در فردی دهد حتما او را به یک متخصص روانپزشک خوب ارجاع می دهد تا بر اساس تشخصیص تخصصی این افراد از دارو های مناسب استفاده کنند. درمان اختلال افسردگی به وسیله دارو درمانی بسیار زیاد می باشد و با افزایش علم و آگاهی دارو های زیادی مناسب با درجه افسرگی پدیدار گشته است.

-        اختلال روانپریشی : روشهای تشخیص روانپریشی در بهترین کلینیک های مشاوره به صورت کاملا تخصصی انجام می گیرد و با استفاده از انواع تست های روانشناسی درجه آن مشخص می گردد. کسانی که دچار اسکیزوفرنی هستند یا افراد سایکوتیک یا نوروتیک در حیطه افرادی قرار می گیرند که نیاز به دارو های ضد روانپریشی هستند . اختلال این افراد به وسیله داروی های مناسب که زیر نظر بهترین روانپزشک در کلینیک روانشناسی حرفه ای ، تجویز می گردد ، قابل درمان و کنترل می باشد.

در کلینیک های روانشناسی و روانپزشکی شرایط افراد دائما مورد بررسی قرار می گیر تا داروی مناسب نسبت به شرایط افراد برای آنها تجویز شود. یکی از موضوعات بسیار مهم این می باشد که اگر چه دارو های تاثیر گذار در روان معمولا اعتیاد آور نیستند اما مصرف و یا قطع ناگهانی آنها ممکن است خطرناک باشد و باید زیر نظر متخصص مصرف شود.