مرکز روانشناسی کاربرد فراوانی در بخش های مختلف زندگی و حل مشکلات افراد دارد. یک کلینیک روانشناسی موفق قواعد مختلفی را در سیستم کاری و درمانی خود رعایت می کنند که در اینجا به آنها می پردازیم.

اولین اصل موفقیت در یک مرکز روانشناسی خوب نظم و احساس امنیت در آن می باشد، محلی که معمولا برای مرکز روانشناسی انتخاب می شود طبق اصول روانشناسی و زیر نظر روانشناس طراحی می شود تا احساس آرامش و خوبی در مراجعین ایجاد کند، اتاق ها در مرکزمشاوره احساس راحتی و امنیت را به مراجعین القا می نماید.

انتخاب مشاور و حضور روانشناسان در حیطه های گوناگون درمان برای بزرگترین کلینیک روانشناسی ضروری می باشد. همکاری و همراهی مشاورین نیز در یک کلینیک روانشناسی بسیار پر اهمیت است. مشاور فردی ، مشاور خانواده ، مشاور ازدواج ، مشاور پیش از ازدواج ، مشاور سکس تراپ ، روانکاو و روانسنج همگی از نمونه های از روانشناسانی است که حضور آنها در یک کلینیک روانشناسی تخصصی ضروری است. راز داری یکی از اصول اصلی در روانشناسی می باشد،دکتر مشاور می تواند با تکنیک های حرفه ای احساس امنیت را در مراجعین ایجاد نماید.

برای درمان استرس ، درمان وسواس ، درمان اضطراب ، درمان بیش فعالی در کودکان ، درمان خشونت ، درمان اعتیاد ، درمان اختلالات روانی افراد می توانند از مرکزمشاوره استفاده نمایند، همچنینجلسه نوروفیدبک با کمک مشاور متخصص نوروفیدبک در کلینیک روانشناسی به صورت حرفه ای انجام می گیرد ، باید توجه داشت برای مراجعه به مشاور نیازی نیست افراد حتما دچار بیماری روحی یا روانی باشند بلکه امروزه در جهان کمک گرفتن و مشورت با روانشناس را در بخش های مختلف زندگی امری ضروری می دانند. دکتر روانشناس با ارائه راهکارهای مختلف و همچنین تمرین های روانشناختی می توانند به آمادگی افراد برای بحران های مختلف و شرایط متفاوت کمک کنند.

در برخی از کلینیک های روانشناسی تهران اساتید روانشناسی و روانشناس مشاور اقدام به برگزاری کارگاه های روانشناسی در زمینه های مختلفی می کنند. کارگاه روانشناسی به هدف درمانی و آموزشی برگزار می گردد.

اثر گذار بودن مراجعه به دکتر روانشناس مشاوره به پی گیری مراجع به جلسات مشاوره و درمان بستگی زیادی دارد، تجربه نشان داده کسانی که در جلسه مشاوره خود استمرار دارند درصد درمان آنها بالاتر از بقیه افرادی است که پی گیر جلسات مشاوره خود نیستند.

توجه به تمامی این نکات در کلینیک انتخاب نو باعث شده این کلینیک به بهترین کلینیک روانشناسی شرق تهران تبدیل شود. کلینیک انتخاب نو با مدیریت اساتید برجسته روانشناسی توانسته تا بهترین امکانات روانشناسی را در بهترین مکان با بهترین روانشناسان برای خدمت رسانی آماده کند تا افراد بتوانند از بهترین ها یاری جویند. مرکز مشاوره انتخاب نو با مدیریت آقای دکتر تابع جماعت و خانم دکتر باقری امکانی را فراهم کرده اند تا کارگاه های روانشناسی همچون کارگاه تحلیل رفتار متقابل در سطح مقدماتی و پیشرفته ، کارگاه نشانه شناسی ، کارگاه درختچه های تشخیص برای تفکیک اختلالاتو.... با تدریس بهترین اساتید روانشناسی در مکانی مناسب کمک رسان افراد باشد.